Nasze kolędowanie 2015-12-18 00:00:00        

Wczesnym piątkowym popołudniem, 18 grudnia, zabrzmiały kolędy... 


w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku. Wykonawcy z całej gminy Miastko, których na co dzień łączy współpraca z MGOK Miastko - ze świetlic wiejskich i z Miastka - zaśpiewali swoje wersje znanych i lubianych kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Na scenie zadebiutował zespół Akordeonistów w składzie: Dorota Banach, Roman Król i Zbigniew Biliński, który zagrał kolędy: "Cicha noc" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Znany zespół wokalny ze Świerzenka Świerzowianki zaśpiewał "Bracia patrzcie jeno" i "To już pora". Trio dziecięce z Miłocic (Zosia Pieniążek, Kornelia Szczepaniak i Wiktoria Bartosińska) wykonało znaną kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Swoim śpiewem zauroczył Michał Zabrocki wykonując "Kolędę dla nieobecnych".

I znowu na scenie zrobiło się kolorowo, gdy swoje kolędy, "Lulajże Jezuniu" i "Dzisiaj w Betlejem", wykonywali Mali Świerzowianie ze Świerzenka. Szacowne panie z zespołu wokalnego Tutejsi, na te popołudnie, przygotowały kolędy "Gdy śliczna Panna" i "Mizerna cicha". Natomiast dzieci z zespołu Świetliczaki ze Słosinka samodzielnie zaśpiewały koledę "Przybieżeli do Betlejem", a przy wsparciu Małych Świerzowian ze Świerzenka "Gore gwiazda".

Ewelina Zalewska z Miłocic wykonała w sposób uroczysty i wzruszający, świąteczną piosenkę "Jest taki dzień". Zaś Grzegorz Jarocki z Chlebowa zachęcał wszystkich obecnych na sali kolędą "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

Jedną z bardziej wzruszających chwil podczas koncertu był występ Krzysia Bocyka z Wałdowa, który z wiekim urokiem zaśpiewał pastorałkę "Był pastuszek bosy".

W wykonaniu duetu Weroniki i Karoliny Albrecht z Piaszczyny usłyszeliśmy dwie kolędy: "Lulajże Jezuniu" i "Cicha noc" w języku kaszubskim, a ich młodszy kolega Adrian Tandecki wykonał a cappella pastorałkę "Zagrzmiało runęło".

Z Żabna wystąpił duet Magdalena Witkowska i Maja Wesołowska z kolędą "Dziasiaj w Betlejem".

Zespół Harmonia wykonał, dla porównania, tę samą kolędę ("Dzisiaj w Betlejem") w składzie wieloosobowym. Po czym trzy członkinie tegoż zespołu zaśpiewały piekne kolędy: Natalia Borzyszkowska "Hej, w dzień narodzenia", Patrycja Brzozowska "Mizerna cicha" i Elżbieta Szczepańska "Wśród nocnej ciszy".

Michalina Biernacka z Trzcinna wykonała świąteczną piosenkę "Coraz bliżej święta".

Koncert zakończyły dziewczęta z Dretynia, Ada i Dominika Fronczak i Kornelia Apanowicz śpiewając pastorałkę "Świeć gwiazdeczko", a już sama Kornelia Apanowicz zagrała na flecie kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze".

I już na koniec wszyscy uczestnicy weszli na scenę i przy akompaniamencie zespołu Akordeonistów wykonali pożęgnalną kolędę.

Serdecznie dziękujemy prowadzącej koncert pani Dorocie Bilińskiej, panu Zbyszkowi Bilińskiemu, który przygotował większość zespołów i solistów, pani Irynie Rengach, instruktorce zespołu Harmonia, paniom animatorkom kultury: Ewie Budziewskiej, Malwinie Masłowskiej, Monice Szczepaniak, Eugeni Tandeckiej, Teresie Stadnik, Bożenie Pontus, Katarzynia Szajner, Karolinie Bocyk i Donacie Wolskiej. Szczególne podziękowania dla pana Bogumiła Lisieckiego za nagłośnienie i pani Marzannie Kowalczyk za wspaniałą dekorację. Już całkowicie na koniec, serdeczne dzięki pani Bożenie Szabla i panu Jerzemu Szabla, za wykonanie czynności, których nikt nigdy nie widzi - za ogarnięcie do czysta sali i innych pomieszczeń po koncercie.

Hej, na te Boże Narodzenie życzymy wszystkim pogody ducha, ciepła i spotkania z bliskimi, a w Nowym 2016 Roku samych sukcesów i zdrowia.