Twórczość kaszubska 2016-01-18 17:30:46        

Bytowski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego już po raz 24 zaprasza...


do udziału w PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI KASZUBSKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY. Tegoroczna edycja będzie obejmować trzy kategorie: konkurs prac plastycznych, konkurs zespołów wokalno-tanecznych oraz eliminacje gminne 45. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu prac plastycznych - tutaj. Zwracamy uwagę, że zwiększyła się liczba kategorii konkursowych (pkt. 2 - cele przeglądu). Prace konkursowe należy dostarczyć do Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie w terminie do 18 marca 2016 r. do godz. 16.00, a uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy nagrodzonych prac odbędzie się w bytowskim muzeum 1.04.2016 r.

W imieniu Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie zapraszamy nauczycieli - opiekunów przygotowujących dzieci i młodzież do udziału w Przeglądzie na spotkanie związane z konkursem. Podczas spotkania omówimy zagadnienia dotyczące istoty sztuki ludowej i relacje między tradycją a współczesnością oraz zasady przygotowywania prac na konkurs. Zapraszamy 28 stycznia (czwartek) o godz. 14.00 do sali wystawowej „Współczesna sztuka ludowa Kaszub” (II piętro Domu Zakonnego).

Pozostałe regulaminy prześlemy w terminie późniejszym.

Pozdrawiamy,

ZKP o. Bytów