Ferie w Trzcinnie 2016-02-22 04:22:45        

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych w świetlicy w Trzcinnie.


Za nami pierwszy tydzień zimowych ferii. Pogoda niestety nie dopisała, ale za to dzieci mogły ciekawie spędzić ten wolny czas  w świetlicy.
W pierwszy dzień w godzinach rannych chłopcy uczestniczyli w eliminacjach turnieju "futsalu", który odbył się na hali sportowej MGOK w Miastku. Natomiast o godz. 14 pod hasłem "BEZPIECZNE FERIE" odbyło się spotkanie dla dzieci  z pracownikami Policji.
Następnego dnia  odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Dretyń, które w bardzo ciekawy sposób przeprowadził Pan Tomasz Kamaszyn. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, zadawały  pytania. Po dyskusji wszyscy wyszliśmy przed świetlicę i dzieci rozwieszały pokarm dla ptaków. Na zakończenie Pan Tomek każdemu dziecku wręczył plakietkę "PRZYJACIEL LASU" i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Dretyń. Radość dzieci była ogromna.
Kolejny dzień upłynął pod hasłem "każdy śpiewać może" czyli koraoke. Nie ważne jak nam to wychodziło, liczyła się dobra zabawa.
Pamiętając o młodzieży, zorganizowaliśmy dla nich turniej tenisa stołowego z zaprzyjażnionymi świetlicami ( Dretyń, Wałdowo, Żabno ).
Oprócz tych zajęć dzieci każdego dnia dzieci rysowały, malowały, grały w tenisa i bawiły się w przeróżne gry i zabawy.
Pozdrawiam - T.S.