Słosinko dla Pań 2016-03-14 06:16:04        

13 marca br. w świetlicy wiejskiej w Słosinku obchodzony był Dzień Kobiet


W nieco późniejszym terminie, bo dopiero 13 marca br. w świetlicy wiejskiej w Słosinku obchodzony był Dzień Kobiet, którego organizatorami byli Rada Sołecka Sołectwa Słosinko na czele z panią Sołtys Ireną Borzyszkowską oraz animatorem kultury – panią Bożeną Pontus.

Wszystkie panie mogły przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci. Występy rozpoczęły „Krôsniãta” ze Szkoły Podstawowej w Słosinku  prowadzone przez panią Helenę Binczyk, które zaprezentowały tańce i zabawy kaszubskie. Po nich wystąpiły dzieci biorące na co dzień udział w zajęciach świetlicowych, przygotowane przez panią Bożenę Pontus.  Przybyłe panie mogły w ich wykonaniu obejrzeć  scenkę pt.: „Jak zdobyć kobietę” oraz posłuchać kilku piosenek o kobietach.

Po części artystycznej odbyły się wybory „Kobiety Roku 2016”. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł należało wykazać się nie lada zdolnościami. Jedną z konkurencji był slalom ze skakanką . Wśród zadań, z którymi musiały zmierzyć się uczestniczki, był także „Wyścig sztywniaków”,  „Pływające wyspy” czy „Karaoke”.

Po podsumowaniu wyników tytuł „Kobieta Roku 2016” przypadł pani Agnieszce Pińkowskiej.

Wszystkie panie zostały obdarowane symbolicznym kwiatkiem, a uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

Bożena Pontus