Weekend majowy 2016-04-21 09:35:08        

Zbliża się majowy długi weekend. Zapraszamy do udziału w imprezach.


1 maja już od godz.10.00 zapraszamy nad jezioro Lednik, gdzie można będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Miastka w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz Turnieju Piłki Plażowej. O godz.12.00 Przełajowy Wyścig Rowerowy na 10 km oraz o godz.13.00 Nordic Walking na dystansie tzw. Miasteckiej Mili (wokół jeziora Lednik).

Zawody podsumujemy minikoncertem artystcznym zespołu Gunersi z Koszalina oraz wręczeniem nagród i dyplomów dla najlepszych zawodników.

Równolegle odbedą się imprezy towarzyszące:

godz.10.00 - Otwarty Turniej Szachowy - MGOK Miastko (lo)
godz.14.00 - Turniej Piłki Siatkowej o puchar Sołtysa wsi Wałdowo - Wałdowo, boisko obok remizy.

3 maja zapraszamy nauroczystości z okazji Narodowego Święta 3 Maja - Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz.10.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Zatorzu. Po mszy przemarsz ulicami Miastka z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej oraz  mieszkańców Miastka i okolic.

Godz.11.45  -  Uroczystości pod Pomnikiem Narodu Polskiego w Miastku z udziałem władz samorządowych i kościelnych gminy Miastko, pocztów sztandarowych i mieszkańców oraz Orkiestry Dętej z Kępic

godz.12.15  - (Park Miejski) - Festyn z udziałem: 
        Orkiestry PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I st. w Miastku oraz zespołów: Harmonia, Świerzowianki, Tutejsi, Akordeoniści, Świetliczaki i Młodzi Świerzowianie, a także: solistów ze świetlic wiejskich gminy Miastko, ponadto: stoisko Środowiskowego Domu Samopomocy, wesołe miasteczko „Alladyn”, wystawa prac plastycznych dzieci z sekcji MGOK Miastko, na dodatek: punkt promocyjny Biblioteki Publicznej w Miastku oraz punkty rekreacyjne świetlic wiejskich, Ośrodka Sportu i Rekreacji - gry, zabawy i konkursy dla całych rodzin

godz.14.00 - MAJÓWKA W PARKU W Dretyniu