Srebrna Weronika 2016-05-12 12:14:29        

Weronika Majewska zdobyła srebro w 46 edycji konkursu Pentela.


W tej edycji 46. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego wzięło udział bardzo dużo dzieci. Warto dodać, że autorzy pochodzą z zakątków całego świata. Do Japonii nadesłano aż 13 491 zgłoszeń – jury nie miało więc łatwego zadania. Spośród wszystkich nagrodzonych aż 141 prac to dzieła uczestników z naszego kraju.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny współorganizowany jest między innymi z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Co roku Pentel zachęca do udziału wszystkie dzieci, które lubią rysować i chcą podzielić się swoją wizją świata. To fantastyczna okazja, aby poprzez sztukę połączyć się z innymi młodymi twórcami i wymienić swoimi spostrzeżeniami na temat otaczającej nas rzeczywistości. Tematyka i technika są dowolne, a więc każdy może puścić wodze fantazji i podążać za podszeptami swojej wyobraźni.

Weronika Majewska z MGOK Miastko, od pani Marzanny Kowalczyk, tym razem zdobyła srebro, ale to i tak bardzo wielkie wyróżnienie. Praca Weroniki nosiła tytuł "We And The World". Przypomnijmy, że Weronika była już laureatką głównej nagrody tego konkursu, 44 edycji w 2014 roku. I tak pisano wtedy na stronie firmy Pentel.

Najważniejsze wyróżnienie – Ministra Spraw Zagranicznych Japonii (The Award of the Minister of Foreign Affairs) przyznano jedynie dziesięciu autorom, w tym jednej Polce. Szczęśliwą laureatką jest 11-letnia Weronika Majewska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku 77-200 (Pani Marzanna Kowalczyk jest nauczycielką autorki). Liczby same mówią za siebie, wzmacniając wyjątkowość tego konkursu oraz prestiż tego wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy młodej artystce i jej instruktorce, pani Marzannie.