Biegi w Słosinku



 2016-05-20 15:24:56        

W środę, 18.05.2016r. Szkoła Podstawowa w Słosinku gościła w swoich murach


uczniów szkół podstawowych Gminy Miastko, którzy wzięli udział w XVIII Indywidualnych Biegach Przełajowych – Słosinko 2016 r. Wszystkich młodych sportowców przywitała Dyrektor Szkoły – Anetta Orczyk.  Uczniowie biegali wyznaczoną trasą nad brzegiem jeziora Słosineckiego Wielkiego. Najmłodszymi uczestnikami biegów, którzy rywalizowali między sobą , były dzieci z roczników 2010 i 2009. Po ukończeniu biegów przez najmłodszych, rozpoczęły się biegi  dziewcząt i chłopców  z roczników 2008 -2003, wchodzące w skład klasyfikacji  indywidualnej i drużynowej. Wszyscy biegacze , którzy zajęli miejsce na podium , otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

  I miejsce – SP Nr 2 Miastko

 II miejsce – SP Dretyń

 III miejsce  - SP Nr 1 Miastko

Wyniki klasyfikacji Indywidualnej:

Rocznik 2010: ( poza kwalifikacją generalną)

Chłopcy

I m-ce - Emil Janus – (SP Słosinko)

II m-ce – Wojciech Dembczyński ( SP Słosinko)

Dziewczęta

I  m-ce - Oliwia Kornaś – (SP Słosinko)

II m-ce - Nadia Syczewska – ( SP Słosinko)

Rocznik 2009: ( poza kwalifikacją generalną) 

Chłopcy

I m-ce – Wojciech Rapta – (SP Świerzno)

II m-ce – Adam Mejer ( SP Słosinko)

III m-ce – Wiktor Kłos ( SP Piaszczyna)

Dziewczęta

I  m-ce – Nikola Krochmalska – (SP Słosinko)

II m-ce – Alicja Klusek – ( SP Świerzno)

III m-ce – Zuzanna Kłosińska – ( SP Słosinko)

Rocznik 2008:

Chłopcy

I m-ce – Wiktor Dzięcioł – (SP Świerzno)

II m-ce – Dominik Borysiewicz ( SP Słosinko)

III m-ce – Igor Sztobnicki ( SP Piaszczyna)

Dziewczęta

I  m-ce – Kinga Grzymek – (SP Dretyń)

II m-ce – Eryka Starczewska – ( SP Świerzno)

III m-ce – Zuzanna Kolenda – ( SP nr 2 Miastko)

Rocznik 2007:

Chłopcy

I m-ce – Sebastian Kozłowski – (SP Dretyń)

II m-ce – Jakub Szymański (SP nr 2 Miastko)

III m-ce – Jakub Szymoniak (SP nr 2 Miastko)

Dziewczęta

I  m-ce – Kaja Kądziela – (SP nr 2 Miastko)

II m-ce – Anna Demko – (SP nr 2 Miastko)

III m-ce – Amelia Orlikowska – ( SP Piaszczyna)

Rocznik 2006:

Chłopcy

I m-ce – Maksymilian Synak – (SP nr 2 Miastko)

II m-ce – Kacper Łaszcz (SP nr 2 Miastko)

III m-ce – Piotr Napieraj (SP Dretyń)

Dziewczęta

I  m-ce – Nina Synak – (SP nr 2 Miastko)

II m-ce – Zuzanna Borowska – (SP Dretyń)

III m-ce – Kornelia Szczepaniak – (SP nr 2 Miastko)

Rocznik 2005

Chłopcy:

 I m-ce - Hubert Harasiuk ( SP Dretyń)

II m-ce - Kacper Ksiądz (SP nr 2 Miastko)

III m-ce - Ziemowit Topolewski ( SP Dretyń)

Dziewczęta:

I m-ce - Weronika Olesiak ( SP Dretyń)

II m-ce - Julia Napieraj ( SP Słosinko)

III m-ce - Wiktoria Bulczak ( SP nr 2 Miastko)

Rocznik 2004

Chłopcy:

 I m-ce – Patryk Kuniszewski ( SP nr 2 Miastko)

II m-ce – Antoni Borys (SP nr 1 Miastko)

III m-ce – Oskar Psujek (SP nr 2 Miastko))

Dziewczęta:

I m-ce – Sandra Lankamer (SP nr 1 Miastko)

II m-ce –Adriana Frączak ( SP Dretyń)

III m-ce – Nadia Bodnar ( SP nr 2 Miastko

Rocznik 2003

Chłopcy:

 I m-ce – Mariusz Wojciechowski ( SP nr 2 Miastko)

II m-ce – Hubert Bachman (SP Świerzno)

III m-ce – Krystian Olejniuk (SP nr 2 Miastko))

Dziewczęta:

I m-ce – Nikola Płachta ( SP nr 2 Miastko)

II m-ce – Paulina Krupa (SP nr 2 Miastko)

III m-ce – Anna Kozłowska ( SP Dretyń)

Podczas tego dnia w szkole odbyła się również akcja , której celem było promowanie zdrowego stylu życia. W czasie jej trwania każda osoba mogła bezpłatnie dokonać pomiaru glikemii ( poziomu cukru we krwi), ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia BMI. Badania zostały przeprowadzone przez Alicję Szczepanek - pielęgniarkę edukacyjną ze Szpitala Miejskiego w Miastku oraz  pielęgniarkę szkolną Krystynę Taraszkiewicz.

 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne szkoły bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu tych zawodów: UM w Miastku,  OSiR w Miastku,  MGOK w Miastku, Radzie Rodziców działającej w szkole, Zarządowi Szpitala Miejskiego w Miastku Sp. z o.o.