Dzień Dziecka 2016-06-10 20:07:10        

Dnia 05.06.2016 r. o godzinie 14.30 w świetlicy wiejskiej w Świerzenku,


odbyła się impreza kulturalno-sportowa zorganizowana przez Sołtysa, Radę Sołecką i Animatora Kultury z okazji Dnia Dziecka. W świetlicy zebrało się mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Były konkursy z nagrodami: m.in. ''stonoga'', ''szukaj mnie mamo'', ''żonglerka butelką z wodą'', ''bieg z jajkiem'', ''bieg raka''.  W tym ostatnim nie do pokonania był mały Tomek, który na przekór wszystkiemu i wszystkim maszerował dostojnie, wolno nie tyłem jak rak, a przodem nie zważając na ponaglania kolegów i koleżanek z drużyny. Śmiechu było co nie miara. Najważniejsze, że tego dnia wśród dzieci nie było wygranych czy przegranych, każde bowiem dziecko otrzymało upominek zasponsorowany przez Sołtysa i Radę Sołecką.

Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Po zabawach ruchowych, w których czynny udział brali też rodzice, na placu przed świetlicą Panowie z Rady Sołeckiej rozpalili grilla. Uczestnicy imprezy otrzymali pyszne pieczone kiełbaski, lody i napoje. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci i ich rodziców, a zabawie też nie było końca. Wszyscy tak się dobrze bawili, że impreza trwała aż do godzin wieczornych.

W tym miejscu chciałabym podziękować Sołtysowi i Radzie Sołeckiej oraz Panu Tomaszowi Wolskiemu za zasponsorowanie nagród, kiełbasek, napojów i lodów, dla dzieci zaś osobne podziękowania składam Pani Agnieszcze Bartoszewicz- za pomoc w przeprowadzeniu konkursów dla dzieci oraz Pani Aleksandrze Belka za fotorelację z tej imprezy.

Pozdrawiam Donata Wolska