Festyn w Wałdowie 2016-06-12 19:27:16        

W sobotę 11 czerwca br. w Sołectwie Wałdowo odbył się Festyn Rodzinny.


Rozpoczął się Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar Sołtysa Wałdowo-po zaciętym meczu wygrała drużyna gości z Czarnicy i Piaszczyny - każda drużyna otrzymała puchar i medale.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą rozpoczął leśniczy p.Sławomir Mnich i myśliwy p.Krzysztof Spiczak-Brzeziński. Panowie: Adrian i Sylwester z Komendy Policji w Miastku dokonali prezentacji sprzętu policyjnego. Ochotnicza Straż Pożarna z Wałdowa udostępniła
łódź do ratownictwa wodnego- każdy zainteresowany mógł z niej skorzystać,aby przepłynąć się po jeziorze  ( pod okiem przeszkolonego sternika).

Dzięki p. Krzysztofowi z Państwowej Straży Pożarnej z Miastka, mogliśmy zobaczyć jak wygląda nasza miejscowość z "lotu ptaka" -czyli z podnośnika hydraulicznego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciekawe konkursy rodzinne, w których zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymywali atrakcyjne rodzinne nagrody! Pod nadzorem p.Mariana z Koła Wędkarskiego
PZW "Karaś" z Miastka odbyło się tradycyjne wędkowanie dla najmłodszych. Milena i Diana chętnie kolorowały buzie naszych najmłodszych uczestników imprezy.Wszystkie dzieciaczki otrzymały nagrody i  upominki za udział w festynie. Oprócz tradycyjnego grilla, była dla wszystkich przepyszna grochówka,którą od rana gotowali: p. Janina,p.Halinka i Alban.

Szczególne podziękowania dla:Nadleśnictwa Dretyń, Koła Łowieckiego "Artemida", OSP Wałdowo, Komendy Policji w Miastku, PSP w Miastku, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku, Koła Wędkarskiego  PZW "Karaś" w Miastku. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom za pomoc w organizacji tej imprezy,pozdrawiam.

Anna Palińska - Sołtys.