Świetlicowa plażówka 2016-08-12 15:41:45        

W piątek 12 sierpnia na piaszczystych boiskach Wołczy Małej 


spotkali się uczestnicy 5 Turnieju Piłki Plażowej Świetlic Wiejskich. W walce wzięły udział reprezentacje siedniu świetlic, które merytorycznie podlegają Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miastku. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i gimnazjów.

Sędzią głównym turnieju był pan Lech Warsiński (dyrektor OSiR Miastko), a wspierał go pan Daniel Kędzierski. Natomiast nad całością zawodów czuwał Dziadek Jasiu.

W pierwszej kategorii najlepszą okazała się para Kacper Rybak i Wojtek Izbiński (świetlica Żabno), którzy w finale pokonali parę Jakub Stanisławski i Maciej Kusiak (świetlica Trzcinno) 21:14. Trzecie miejsce zajęła para Maciej Baryła i Radosław Ciesielski (świetlica Kamnica), która pokonała parę Wiktoria Milda i Filip Kłączyński (świetlica Piaszczyna) 21:19.

W drugiej kategorii pierwsze miejsce zajęła para Oskar Wiśniewski i Marcin Majewski (świetlica Kamnica) pokonując w finale parę Patrycja Kropiewska i Wiktor Gajewski (świetlica Miłocice) 21:19. W tej kategorii trzecie miejsce zajęła para Arkadiusz Went i Jakub Górski (świetlica Wałdowo), która pokonała w małym finale parę Anna Stadnik i Szymon Lipkowski (świetlica Trzcinno) 21:12.

W klasyfikacja drużynowa:

1. Świetlica Kamnica (anim.kult. Weronika Gajewska) - 11 pkt.

2. Świetlica Żabno (anim.kult. Katarzyna Szajner) - 9 pkt.

3. Świetlica Trzcinno (anim.kult. Teresa Stadnik - w zastępstwie grupę prowadziła pani Beata Stanisławska) - 9 pkt.

4. Świetlica Wałdowo (anim.kult. Anna Należyta) - 6,5 pkt.

5. Świetlica Miłocice (anim.kult. Monika Szczepaniak) - 6 pkt.

6. Świetlica Piaszczyna (anim.kult. Monika Bilicka) - 4 pkt.

7. Świetlica Słosinko (anim.kult. Bożena Pontus) - 3,5 pkt.

Serdeczne podziękowania dla sołtysów solectw: Kamnica, Miłocice i Wołcza Mała, pani Teresy Lipka, pani Weronice Gajewskiej i panu Janowi Bodnarowi. Technicznie zaowody przygotowały animatorki kultury panie Monika Szczepaniak i Weronika Gajewska.

Turniej odbywał się przy wsparciu finansowym Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku w ramach programu "Lato w mieście i gminie - aktywni bez wspomagania".

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów, ktrórzy dzielnie walczyli mimo chłodu. Już tak jest, że zwyciężają jedni, a drudzy innym razem mają szansę na sukces. Ważne, aby być aktywnym i nie bać się porażki, którą ciężką pracą można przekuć na zwycięstwo.

I jeszcze kilka zdjęć Wujka Jurka i Dziadka Jasia oraz Cioci Moniki.