Wałdowska plażówka 2016-08-27 20:03:46        

To już ostatni turniej plażówki w naszej gminie - Wałdowska plażówka.


W sobotni poranek 27 sierpnia, skoro świt, na boiskach na Ranczo w Wałdowie, rozpoczął się III Turniej Piłki Plażowej o puchar Sołtysa Wałdowa i Firmy ExPro. Do zawodów przystąpiło jedenaście drużyn. Turniej rozegrano w systemem brazylijskim.

W meczach półfinałowych spotkały się nastepujące pary: Michał Kiedrowski i Łukasz Żarski (Miastko) pokonali parę Sławomir Olchowik (Wałdowo) i Michał Staszków (Piaszczyna) 2:0 (21:12, 21:13). Natomiast w drugim spotkaniu Jordan Wiktorowicz (Kołczygłowy) i Łukasz Hering (Bytów) pokonali Kacpra Franca i Krzysztofa Chwarzyńskiego (obydwoje z Kołczygłów) 2:0 (21:14, 21:14).

W meczu o trzecie miejsce K. Franc i K. Chwarzyński pokonali S. Olchowika i M. Staszków 2:0 (21:19, 21:18). Mecz o pierwsze miejsce miał dość dramatyczny przebieg i do końca nie było wiadomo, który z zespołów wygra zawody. Tym razem w trzysetowym pojedynku lepsza okazała się para Michał Kiedrowski i Łukasz Żarski, która pokonała Jordana Wiktorowicza i Łukasza Heringa 2:1 (21:19, 18:21, 16:14).

Zawody upłynęły przy wspaniałej pogodzie, sportowej atmosferze fair play. Serdeczne podziękowania dla organizatorów, a nade wszystko pani Sołtys Anny Palińskiej i pani animator kultury Anna Należyty, firmy ExPro z Wałdowa, sędziom którym przewodniczył pan Lech Warsiński - dyrektor OSiR Miastko Na całością i czuwał pan Janusz Gawroński jako sędzia techniczny zawodów.

Dziękujemy za wspaniałą grochówkę i kiełbaskę z grilla. Tegoroczny sezon piłki plażowej dobiegł końca.