Wakacje w Słosinku 2016-08-28 12:06:02        

Świetlica wiejska w Słosinku pod opieką animator kultury Bożeny Pontus


jak co roku, przez cały okres wakacji, zapewniała dzieciom uczestniczącym w zajęciach świetlicowych wiele atrakcji. 

Z pewnością każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Zorganizowano szereg zajęć plastycznych, podczas których dzieci bardzo chętnie wykonywały prace różnymi technikami takimi jak: metoda papieroplastyki, orgiami, kolorowe pompony, masa solna. Sporym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe, które dostarczały wielu wrażeń i emocji. Nie mogło zabraknąć zajęć muzycznych, m.in karaoke oraz tanecznych. Na stołach królowały warcaby, zgaduj – zgadula, kalambury i inne znane gry planszowe. Na świetlicy przeprowadzano zajęcia, gdzie dzieci wykonywały różnego rodzaju eksperymenty. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym „Dwie Dorotki”, w wykonaniu aktorów z Krakowa.

Podczas deszczowej pogody odbywało się wspólne słuchanie multimedialnych kolekcji baśni i bajek w wykonaniu aktorów teatralnych. Świetną zabawą, która cieszyła się ogromną popularnością było „Granie na ekranie – rozgrywki na refleks i pamięć z wykorzystaniem PlayStation. Ponadto zorganizowano konkurs plastyczny „Moje wakacje”.  Tegoroczne wakacje rozpoczęło i zakończyło wspólne grillowanie przy świetlicy.

W ramach zajęć świetlicowych dzieci wzięły również udział w zajęciach wyjazdowych:

  1. Park Miejski w Miastku – udział w akcji „Kolorowe lato – malowanie z Mrówką”;
  2. V Olimpiada Rekreacyjna Świetlic Wiejskich w Świerzenku;
  3. Rozgrywki piłki plażowej świetlic wiejskich w Wołczy Małej;
  4. Świetlica wiejska w Świerzenku –udział w warsztatach qullingu. Każde dziecko samodzielnie wykonało okolicznościową kartkę z wykorzystaniem przygotowanych elementów, która później zabrały ze sobą do domu.
  5. Świetlica wiejska w Miłocicach – udział w przedstawieniu teatralnym „O Ignacym, co nie lubił szkoły” w wykonaniu artystów z Krakowa. Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach animacji lalek teatralnych.
  6. Świetlica wiejska w Kamnicy - udział w warsztatach decoupage oraz przedstawieniu teatralnym „Bazyliszek”.
  7. Świetlica wiejska w Miłocicach – udział w warsztatach „Gliniane figury”.

Wakacje minęły bardzo szybko, pozostawiły mnóstwo wspaniałych wspomnień, mamy nadzieję, że te za rok będą tak samo udane.

W imieniu swoim i uczestników zajęć dziękuję MGOK w Miastku, MGKRPA w Miastku, LGD Wrzeciono oraz pani Helenie Binczyk za pomoc i okazane wsparcie.

Zapraszam do obejrzenia foto relacji z wakacji .

Bożena Pontus