98 rocznica 2016-11-07 08:53:04        

Narodowe Święto Niepodległości


Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów(1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

W Miastku 11 listopada o godz.9.15 spotkamy się pod Pomnikiem Narodu Polskiego w parku miejskim, gdzie z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli miasteckiego duchowieństwa, pocztów sztandarowych szkół, organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych i instytucji odbędą się oficjalne uroczystości poświęcone 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystości weźmie udział Orkiestra Dęta OSP Kępice oraz przedstawiciele młodego pokolenia Miastczan w krótkim montażu słowno-muzycznym.

Podczas uroczystości zostaną złożone wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Narodu Polskiego oraz usłyszymy wystąpienie Burmistrza Miastka i modlitwę, którą poprowadzi ks. Jan Cychowski Proboszcz Parafii pw NMP WW w Miastku.

Po uroczystości w parku miejskim, przy akompaniamencie orkiestrey dętej, uroczysty orszak wyruszy do Kościoła Mariackiego w Miastku, aby uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Po południu o godz.18.00 zapraszamy do sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku na koncert, w którym wezmą udział zespoły Harmonia i Fantango z MGOK Miastko oraz soliści. Głównym punktem tego koncertu będzie program pt.: "A piosenka za nimi szła" w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego "Hals" w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy