Świetlicowy tenis 2016-11-13 06:31:45        

W sobotnie przedpołudnie 12.11.2016....


odbył się w świetlicy MGOK Miastko kolejny turniej świetlic wiejskich w tenisie stołowym. Do zawodów przystapiło sześć świetlic: Miłocice, Słosinko, Świerzenko, Trzcinno, Wałdowo i Żabno. Turniej rozegrano w systemie "mecz i rewanż" w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. A że był to turniej drużynowy, do klasyfikacji ogólnej liczyły się punkty zdobyte przez zawodników w obu kategoriach wiekowych.

I tak. W kategorii szkół podstawowych Świerzenko (Piotr faber) i Wałdowo (Jakub Went) zdobyli po 9 pkt, a trzecie miejsce przypadło dla Żabna (Grzegorz Borowski) z 5 pkt. Pozostałe świetlice: Miłocice (Cezary Lechowski) 4 pkt., Słosinko (Bartek Frohling) 2 pkt. i Trzcinno (Nikodem Wiśniewski) 1 pkt.

W kategorii szkół gimnazjalnych prym wiodło Świerzenko (Hubert Bachman) 8 pkt., dwa kolejne miesjca przypadły dla Miłocic (Wiktor Gajewski)  7 pkt. i Trzcinna (Szymon Lipkowski) 7 pkt.. Pozostałe świetlice: Wałdowo (Jakub Went) 5 pkt. , Słosinko (Paweł Opiela) 3 pkt. i Żabno (Magdalena Witkowska) bez pkt.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła świetlica w Świerzenku - 17 pkt., przed świetlicą w Wałdowie - 14 pkt., świetlicą w Miłocicach - 11 pkt., Trzcinnie - 8 pkt., Słosinku i Żabnie - po 5 pkt.

Serdecznie dziękuję animatorkom kultury za przygotowanie dzieci i młodzieży oraz Danielowi Kędzierskiemu za pomoc w sędziowaniu starszej kategorii wiekowej turnieju.