Zimna Majówka nad Lednikiem 2015-05-02 07:19:07        

Nad jeziorem Lednik oficjalnie władze samorządowe dokonały otwarcia kompleksu rekreacyjnego. W piątek, 1 maja 2015 o godz.12.15, podczas trwania "Majówki nad jeziorem Lednik" Burmistrz Miastka Roman Ramion w towarzystwie Jana Basara Przewodniczącego Rady Miejskiej w Miastku, Mera partnerskiego miasta Periers Gabriela DAUBE oraz dzieci z zespołu folklorystycznego Świetliczaki ze Słosinka oficjalnie dokonał przecięcia wstęgi.

Nad jeziorem Lednik od rana trwały zawody spinnigowe PZW Karaś. Mimo bardzo niekorzystnej pogody, chłód i co jakiś czas padający deszcz, siatkarze plażowi pokazali, że nie ma przeszkód do przeprowadzenia turnieju piłki plażowej na nowym boisku. Do turnieju zgłosiło się osiem par. Panowie wielki "szacun". Przed oficjalnym otwarciem kompleksu rekreacyjnego panie z zespolu Ale Babki ze świetlicy w Miłocicach, przy akompaniamencie Zbigniewa Biliński, wykonały w dobrym stylu mini recital, który podobał się zgromadzonym nad jeziorem gościom. W tym bloku muzycznym wystapili także młodzi wokaliści z Chlebowa, Grzesiek Jarocki, który wbrew panującym nad jeziorem warunkom pogodowym, zaśpiewał piosenkę "Tyle słońca w całym mieście", natomiast Julia Nakonieczna w swojej piosence zapowiedziała zbliżający się koncert Dody podczas tegorocznych Dni Miastka, wykonując piosenkę z jej repertuaru pt. "Dżaga".

Dużą furorę zrobiły dzieci z zespołu Świetliczaki ze Słosinka, które także prowadzi pan Biliński. Nie dość, że przeszły już do historii towarzysząc przy przecięciu wstęgi, to pokazały, że potrafią z wielką werwą śpiewać piosenki ludowe, nie tak przecież popularne w dziecięcym i młodzieżowym repertuarze.

Około godziny 12.30 nad jeziorem Lednik pokazali się cykliści z Miasteckiego Towarzystwa Sportowego "Hamer" w Miastku, którzy w tym miejscu wyznaczyli sobie metę "Rajdu z Flagą Narodową". Rajd przebiegał ulicami Miastka, by zakończyć się właśnie nad jeziorem.

Młodzi biegacze ze szkół podstawowych wzieli udział w Mistrzostwach Miastka w biegach przełajowych. Trasy poszczególnych biegów były wytyczone w okolicy jeziora Lednik.

Teatr Władca Lalek dla dzieci przygotował przedstawienie pt. "Festyn piracki", bo nad wodą nie wypadało inaczej. Dzieci mimo chłodu chętnie brały udział w tym interakcyjnym wydarzeniu.