Mix Team the Best 2016-12-05 06:14:29        

W niedzielę 4 grudnia odbył się....


20 Turniej Piłki Siatkowej im. Mikołaja Dundy. W salach w MGOK Ogólniak i OSiR Miastko w godzinach porannych odbyły się eliminacje grupowe. W każdej grupie wystąpiły po trzy drużyny, i tak: w grupie I HKS pokonał Januszów z Wałdowa 2:1, a Wałdowianie w drugim meczu pokonali Przyjaciół Mikołaja 2:1. O kolejności w tej grupie zadecydował mecz HKS-u z Przyjaciółmi Mikołaja, w którym HKS wygrał 2:0 i tym samym awansował do części finałowej turnieju z pierwszej pozycji. Na drugim miejscu Janusze Siatkówki z Wałdowa, a z turniejem przeżegnali się Przyjaciele Mikołaja.

W grupie "śmierci" II każdy z zespołów wygrał jeden mecz i o kolejności zdecydowały wyniki w tie break'u. A poszczególne mecze zakończyły się nastepująco: Czarna Perła - Mix Team 2:1, HKS Sukcesja - Czarna Perła 2:1 i Mix Team - HKS Sukcesja 2:1. Z tej grupy do rozgrywki finałowej awansowały dwa zespoły: HKS Sukcesja i Mix Team, a mimo dobrej dyspozycji Czarna Perła zakończyła turniej.

W pierwszym meczu półfinałowym HKS Miastko przegrał z Mix Team 1:2, natomiast w drugim Janusze Siatkówki Wałdowo przegrali z HKS Sukcesja 1:2. Tym samym w meczu o trzecie miejsce HKS Miastko spotkał się z Januszami Siatkówki z Waładowa przegrywając 0:2.

W finale "pobratymcy" HKS-u, HKS Sukcesja przegrali z silnym zespołem Mix Team 1:2.

Klasyfikacja turnieju:

1. Mix Team Piaszczyna i okolice

2. HKS Sukcesja Miastko

3. Janusze Siatkówki Wałdowo (obrońcy tytułu z ubiegłego roku)

4. HKS Miastko

5. Przyjaciele Mikołaja i Czarna Perła

I jeszcze jedno, najlepszą siatkarką turnieju została Joanna Majewska z HKS Miastko. Nagrody ufundowała rodzina Mikołaja Dundy, główny jej przedstawiciel Bogdan Dunda, brał udział w turnieju w drużynie Przyjaciele Mikołaja i to dzięki niemu ten turniej "się kręci".

Do zobaczenia za rok.