Marzenie do nieba 2016-12-10 02:48:58        

Impreza wolontariacka...


W czwartek, 8 grudnia 2016 r. w sali Świetlicy MGOK Miastko przy ul. Bolesława Chrobrego 6b odbyła się doroczna impreza pn. "Marzenie do nieba". Pomysł i idea zrodziała się niegdyś w głowie pani Małgorzaty Adameckiej, mamy znanej działaczki społecznej i byłej przewodniczącej SDiON "Pomocna Dłoń", Doroty Adameckiej. Gośćmi tego wydarzenia byli: Wicewojewoda Pomorski pan Mariusz Łuczyk i Burmistrz Miastka pan Roman Ramion.

Idea tego wydarzenia jest bardzo prosta - spełnić marzenia dzieci. Dzieci malowały rysunki-kartki z życzeniem, a sponsorzy realizowali te marzenia. Ale zanim dzieci zostały obdarowane, pani Iryna Rengach, prowadząca i instruktorka dziecięcego zespołu Harmonia działającego przy MGOK Miastko, zaśpiewała kolendę znaną na całym świecie pt. "Cicha noc", w dwóch językach - polskim i ukraińskim. Potem na scenie wystąpiły dzieci z zespołu Harmonia.

W koncercie wzięła udział młodzież z Kabaretu Szpilka z PMDK Miastko, który pracuje pod opieką merytoryczną pani Grażyny Jamniak oraz solistka Patrycja Brzozowska od pani Katarzyny Bąk, także z PMDK Miastko.

Oczywiście, najwięcej szczęścia i radość dzieci, przyniosła chwila, gdy to Mikołaj wręczał paczki z podarunkami, spełniając tym samym dziecięce marzenia.

Był także wspaniały tort dla dzieci od Marysi, córki pani Iryny, z okazji 7 rocznicy urodzin.