Nasze kolędowanie 2016-12-22 03:41:43        

Hej, kolęda, kolęda....


W środę, 21 grudnia br. w sali MGOK Miastko odbył się już 18 Przegląd Form Kolędniczych Miastko 2016. Kolędowały zespoły i soliści z całej gminy Miastko. W repertuarze były kolędy, pastorałki i piosenki Bożonarodzeniowe. Śpiewały dzieci i dorośli, ci którzy już wytrawnie śpiewają i ci, którzy dopiero śpiewanie rozpoczynają. Chwała wszystkim, którzy wzieli udział w przeglądzie za to, że mimo gorącego czasu przedświątecznego, wpadli do nas na dwie godzinki, by miło spędzić czas. W koncercie wystąpili: zespół Harmonia z MGOK Miastko prowadzony przez panią Irinę Rengach, Natalia Borzyszkowska z zespołu Harmonia, dziecięcy zespół Świetliczaki ze Słosinka prowadzony przez pana Zbigniewa Bilińskiego i animator kultury panią Bożenę Pontus, grupa wokalna z Żabna prowadzona przez panią Katarzynę Szajner, dwie solistki z Piaszczyny, Iza Hinc i Kinga Matuszewska, którymi opiekuje się animator kultury pani Monika Bilicka, zespół Mali Świerzowianie i Świerzowianki zs Świerzenka pod kierunkiem państwa Doroty i Zbigniewa Bilińskich, duet wokalny Kornela Szczepaniak i Zosia Pieniążek z Miłocic, podopieczne animator kultury pani Moniki Szczepaniak, zespół Tutejsi z MGOK Miastko pod kierunkiem pana Zbigniewa Bilińskiego, Grzegorz Jarocki z Chlebowa z panią animator kultury Ewą Budziewską, instrumentalny zespół Fantango pana Zbigniewa Bilińskiego oraz gościnnie Amatorski Zespół z Klasą, który wystapi także podczas 25 Miasteckiego Finału WOŚP. Koncert poprowadziła pani Dorota Bilińska.

Piękną, zimową dekorację przygotowała pani Marzanna Kowalczyk, o nagłośnienie zadbał pan Bogumił Lisiecki, a technicznie nasz przegląd wsparli pani Joanna Wilkowska i pan Jerzy Szabla.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom przeglądu i życzymy pogodnych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu radości w Nowym 2017 Roku. Hej...