Ferie w Słosinku 2017-01-23 05:22:38        

Pierwszy tydzień ferii w Słosinku. 


W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych świetlica wiejska i filia biblioteczna Nr 2 w Słosinku nie były puste. Co dzień licznie wypełniały je dzieci, a każdy z nich mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na każdy dzień bowiem panie Bożena Pontus i Magdalena Gofryk zaplanowały zajęcia, które były dostosowane do wieku i możliwości uczestników, m.in.: zajęcia plastyczne, sportowe, gry i zabawy grupowe.

Już w pierwszym dniu ferii najmłodsi uczestnicy zajęć wzięli udział w konkursie plastycznym „ Zima i zabawy na śniegu z masy solnej”. W kolejnym dniu dzieci zaproszone zostały do udziału w    zajęciach sportowych. W ramach tych zajęć uczestnicy zajęć poznawali i doskonalili techniki gier zespołowych, podejmowali zmagania podczas wielu konkursów sprawnościowych. Dużym
zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle zajęcia z eksperymentami, na które dzieci zostały zaproszone we środę. Jednym z najbardziej wyczekiwanych i lubianych dni jest „Dzień gofra”. Zapachy przyciągają w tym dniu nie tylko stałych bywalców świetlicy, ale również gości. Tak też było w tym roku.    W czwartek    w świetlicy odbyły się warsztaty wikliniarskie zorganizowane przez MGOK w Miastku. Oprócz dzieci ze Słosinka udział w nich wzięli także uczestnicy zajęć świetlicowych z Miłocic z p. Moniką Szczepaniak, z Wałdowa – p. Anna Należytą oraz z Żabna – p. Katarzyną Szajner. Prowadząca warsztaty p. Agnieszka Pierzyńska zachęciła wszystkich do wykonania wiklinowych kul, które mogą stać się dekoracją domu czy ogrodu.                               W
Piątek w świetlicy odbył się Turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży szkolnej ze Słosinka. Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych.
Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco:  

Rocznik 2010 - 2007    

I miejsce – Dominik Borysiewicz

II m-ce – Maria Binczyk

III m-ce – Mateusz Smoluk  

Rocznik 2006 – 2004  

I miejsce – Kacper Porada                      

II m-ce – Bartłomiej Fröhling                    

III m-ce – Jessika Klepin  

Rocznik 2003 – 2000  

I miejsce – Paweł Opiela                  

II m-ce – Sebastian Niedźwiecki                                  

III m-ce – Mateusz Czajka  

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Radę Sołecką.  

Uczestnicy zajęć świetlicowych trenowali także swój umysł przy grach planszowych, w trakcie układania puzzli oraz zabaw. Każdy z uczestników  z pewnością znalazł coś dla siebie.   Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego tygodnia ferii.