Dla seniorów 2017-01-23 05:30:17        

Święto Babci i Dziadka to dzień


niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Z okazji tego święta - 21 stycznia 2017r. w świetlicy wiejskiej w Słosinku odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Radę Sołecką, obejrzeli występ swoich wnuków, które specjalnie na ten dzień, pod okiem pani animator kultury Bożeny Pontus, przygotowały dla nich wspaniałe przedstawienia.

Jako pierwsze    na scenie pojawiły się dzieci, które zaprezentowały przedstawienie „Dylematy Pinokia”. To z nim zdobyły I miejsce w gminnym konkursie teatralnym o tematyce profilaktycznej w MGOK w Miastku. Następnie wnuki przedstawiły scenkę pt.: „Zasadził dziadek rzepkę ….” oraz „Bajkę dla babci” . Na zakończenie swojego występu dzieci zaśpiewały piosenki tematycznie związane z tym świętem. Po części artystycznej odbyły się wybory Babci i Dziadka Roku 2017. Ze względu na to, że na sali pojawił się tylko jeden
dziadek – p. Janusz Narodzonek, został on bezapelacyjnie wybrany Dziadkiem Roku. Babcie, aby zdobyć tytuł Babci Roku, musiały podjąć rywalizację. Wśród przygotowanych konkurencji było m.in.: wybieranie z ryżu rodzynek chińskimi pałeczkami, rzuty do celu, bieg z piłeczką na łyżeczce na czas, dmuchanie balonów , karaoke itp.

Po zaciekłej rywalizacji zaszczytny tytuł Babci Roku 2017r. przypadł pani Halinie Klepin. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Sołecką.

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Warto zadbać, aby ich święto stało się wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć. Nawet najbardziej nowocześni dziadkowie nie powinni w tym dniu zapomnieć o tym, aby zarezerwować sobie nieco czasu na spotkanie z wnukami czy udział w takich środowiskowych spotkaniach, jak to w Słosinku.