Ferie w Słosinku 2 2017-01-31 18:29:44        

Ferie zimowe za nami …..


Drugi tydzień ferii na świetlicy wiejskiej w Słosinku rozpoczął konkurs karaoke. W poniedziałek ( 23.01.2017r.) dzieciaki śpiewały najbardziej znane polskie przeboje. Śpiewano indywidualnie, w duecie czy w grupie. Kolejny dzień rozpoczął się niespodziewaną wizytą policjantów z Komisariatu Policji w Miastku. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zabaw na śniegu i lodzie. Policjanci odpowiadali również na pytania nurtujące dzieci. W tym samym dniu uczestnicy zajęć świetlicowych zaproszeni zostali do rozgrywek na refleks i pamięć z wykorzystaniem PlayStation. W międzyczasie odbył się również konkurs plastyczny „Ferie na sportowo”. W środę (25.01.2017r.) grupa dzieci wzięła udział w wyjazdowych warsztatach plastycznych "Mały Jubiler", które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Miłocicach. Czwartek był dniem kręgli. Przy wypełnionej po brzegi sali kręgielni w Tuchomiu, najstarsi uczestnicy zajęć świetlicowych rywalizowali z innymi rówieśnikami na torach. Strącenie za pierwszym razem wszystkich kręgli nie wszystkim się udało, ale zabawa była przednia.                                    

            Uczestnicy, którzy podczas ferii brali czynny i aktywny udział w konkursach i zabawach organizowanych w świetlicy wiejskiej oraz w filii bibliotecznej Nr 2 w Słosinku, otrzymali nagrody ufundowane przez MGKRPA w Miastku oraz słodycze od sponsorów.    
         Zimowe ferie w Słosinku zakończył wyjazd do MGOK w Miastku na coroczny „Finał ferii”. Świetlicę w Słosinku reprezentowały dziewczęta, które zatańczyły „Taniec reniferów” ,przygotowany specjalnie na tę okazję. Następnie wspólnie z innymi dziećmi wzięły udział w karnawałowym balu przebierańców.                                                          
           Serdeczne podziękowania za wsparcie w realizacji tegorocznych ferii zimowych kieruję na ręce Dyrektora MGOK w Miastku – p. Janusza Gawrońskiego, MGKRPA w Miastku, p. Sołtys – Ireny Borzyszkowskiej , p. Heleny Binczyk – nauczyciela SP Słosinko oraz  p. Magdaleny Gofryk – pracownika filii bibliotecznej w Słosinku. 

 Animator kultury – Bożena Pontus