Ferie w Wałdowie 2017-01-31 18:53:34        

Zakończyły się ferie zimowe.


Dzieci z Wałdowa podczas dwutygodniowych ferii uczestniczyły w zajęciach świetlicowych oraz warsztatach wyjazdowych. Byliśmy w Piaszczynie i Żabnie na przedstawieniach teatralnych "Calineczka" oraz "Skrzat literatury". Sami, w naszej świetlicy gościliśmy teatr pacynkowy ze spektaklem pt. "Czerwony kapturek". Przedstawienie wywołało dużo radości i uśmiechu.
Jak co roku, dokarmialismy zwierzynę z kołem łowickim ,,Artemida" z Wałdowa. Spacer po lesie zapewnił nam leśniczy z Wałdowa, który przedstawił po krótce na czym polega praca leśnika. Podczas tych spacerów nie zabrakło ogniska, pieczonych kiełbasek, upominków oraz zabaw na śniegu.
Odwiedziliśmy świetlicę w Słosinku, która zaprosiła nas do udziału w warsztatach wikliniarskich (za co bardzo dziękujemy). To było bardzo ciekawe doświadczenie i możliwość poznania specyfiki wyplatania koszy z wikliny. Na półmetku ferii, nie zapomnieliśmy o naszych babciach i dziadkach z Wałdowa, dla których uszykowaliśmy kosz pełen smakołyków i kartki życzeniami.
Uczestniczestniczyliśmy w turnieju tenisa stołowego w Żabnie i Miastku. Największą atrakcją dla naszych dzieci był wyjazd do kręgielni w Tuchomiu.
Czas ferii był bardzo intensywny, no cóż, wszystko co dobre zawsze się  kończy.
A oto zdjęcia z naszych ferii: