Kolędy w Koczale 2017-02-13 10:04:24        

W GOK Koczała kolędowali...


Wśród wielu formacji byli także wykonawcy z MGOK Miastko: zespół wokalny "Harmonia" pani Iryny Rengach oraz solistki Natalia Borzyszkowska, Patrycja Brzozowska i Elżbieta Szczepańska. Pełny komunikat z XVIII Przeglądu Form Kolędniczych poniżej:

11 lutego 2017 roku odbył się XVIII Przegląd Form Kolędniczych. Chociaż ze względu na termin ferii zimowych byliśmy zmuszeni przełożyć termin konkursu, to i tak zgłosiło się do niego 18 formacji kolędniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek oraz ręcznie malowane aniołki. Sponsorami imprezy byli: Firma "Poldanor" S.A, Parafia NNMP w Koczale, GS w Koczale, Firma "Anixa", Firma "Dan-Kar", Nadleśnictwo Miastko, Firma "Poltarex" - Bielsko oraz sponsorzy indywidualni.

Decyzją Jury przyznano statuetki złotych, srebrnych i brązowych aniołów oraz dwie nagrody indywidualne - platynowe anioły w kategoriach: teatralnej i wokalnej, ale z podziałem na zespoły i solistów. I miejsce w kategorii teatralnej zajęła grupa "Spinka" reprezentująca GOK w Koczale, a III miejsce Zespół Szkoły Podstawowej - Wyczechy. I miejsce w kategorii wokalnej zajęły ex aequo dwa zespoły: "Divisi" z PMDK w Miastku oraz "Humilitas" z Koczały. II miejsce przyznano zespołowi "Harmonia" z MGOK w Miastku oraz Konradowi Szymanowskiemu z PMDK w Miastku. III miejsce otrzymał zespoł "Mała Schola Humilitas" z Koczały i Przemysław Liszczak z PMDK w Miastku. Nagrody indywidualne i statuetki platynowego anioła powędrowały w ręce Wiktorii Radeckiej z Przedszkola w Koczale i Elżbiety Szczepańskiej z MGOK w Miastku.

Poza konkursem Fima "Poldanor" S.A ufundowała wielki kosz z upominkami, który wręczono grupie "Harmonia" z MGOK w Miastku.

Przewodniczący Komisji Kultury Rady Gminy Koczała także ufundował nagrodę w postaci bonu prezentowego i przekazał go zespołowi "Humilitas" z Koczały. Mimo mniejszej ilości uczestników ich poziom był bardzo wysoki i Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim występującym, nauczycielom i instruktorom przygotowującym uczestników oraz wszystkim sponsorom i wolontariuszom. Do zobaczenia za rok!

Link do strony na FB - kliknij, tekst i fotografie pochodzą ze strony GOK Koczała na FB. Dziękujemy za użyczenie.