Dla Mam w Świerznie 2017-06-03 07:33:00        

Rada Sołecka w Świerznie zaprosiła,


w piątek 2 czerwca do świetlicy wiejskiej, mieszkanki sołectwa z rodzinami na sołeckie obchody Dnia Matki. Uroczystość tę uświetniła obecność dzieci i młodzieży z zespołu Harmonia i świetlic ze Świerzenka i Chlebowa oraz pana Zbigniewa Batko Wicestarosty Bytowskiego.

Dla Mam zaśpiewały dziewczynki z zespołu Harmonia, który prowadzi pani Iryna Rengach przy MGOK Miastko. Martynka Kołodziej zaśpiewała piosenkę "Koci, wesoły świat", Madzia Rudnik "Laleczkę z saskiej porcelany", Klaudia Peta "Masz przyjaciela", Natalia Borzyszkowska "Lustro" i "Na Dwornej było pięknie". Na zakończenie minikoncertu zespół Harmonia zaśpiewał piosenkę pt. "Do słońca leć".

 Ożywienie na sali wywołał występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świerznie, które wyrecytowały, wyśpiewały i wytańczyły dla swoich mam przepiękne życzenia. Dzieci przygotowała pani Teresa Wiśniewska, a na sali bacznie obserwowała swoich wychowanków pani Iwona Ryckiewicz - dyrektor szkoły.

Na zakończenie koncertu wystąpili młodzi ludzie ze świetlic wiejskich w Chlebowie i Świerzenku. Marysia Krzemińska zaśpiewała bardzo wzruszającą piosenkę "List do Matki", Ola Wolska pięknie wykonała piosenki: "Cudownych rodziców mam", "Graj" i "Byle być sobą". Obie panny reprezentowały świetlice wiejską w Świerzenku, gdzie animatorem kultury jest pani Donata Wolska. W tej części wystąpił także Grzegorz Jarocki ze świetlicy wiejskiej w Chlebowie, której opiekunem jest animator kultury pani Ewa Budziewska. Grzesiek badzo dynamicznie wykonał piosenki: "Wyśmienicie", "Moja naj" i "Szalona Karolina", na które bardzo żywiołowo reagowała zebrana w sali świetlicy wiejskiej w Świerznie publiczność.

Całość poprowadził Dziadek Jasiek czyli Janusz Gawroński - dyr. MGOK Miastko.

Dziękujemy panu Mirosławowi Kwaśniewskiemu, sołtysowi Świerzna, za zaproszenie i możliwość zaprezentowania twórczości podpopiecznych MGOK Miastko.