Festyn w Miłocicach 2017-06-12 20:16:28        

Festyn Rodziny 2017 w Miłocicach.


Ale się działo! Naszą imprezę integracyjną rozpoczęliśmy co prawda z małym opóźnieniem, ale ważne, że humory i pogoda dopisała.Mmożna było przeprowadzić prawie wszystkie konkurencje.

Niestety długo planowany mecz piłki nożnej nie odbył się, ponieważ drużyna Strażaków nie podjęła walki, może uda się za rok:).

Szybko jednak zebrano dwie mieszane drużyny i rozegrano mecz o Puchary Dyrektora MGOK Miastko i nagrodę Pani Teresy Lipki, która dodatkowo prowadziła imprezę. Wygrała drużyna Wiktora Gajewskiego, która pokonała drużynę Krzysztofa Wojtery wynikiem 4:3. Mecz sędziował niezawodny Pan Mariusz Darczyk.

Mieliśmy  mnóstwo nagród, słodycze, napoje, wyroby z dzika i jelenia, kiełbaski i ognisko, pokazy  Nadleśnictwa Miastko, Straży i Policji z Miastka, można było zjeść pajdę chleba ze smalcem i  ogórkiem małosolnym. Były konkursy dla dzieci i dorosłych, dmuchany zamek, malowanie twarzy, mydlane bańki i mecz towarzyski piłki siatkowej (o piłkę siatkową ufundowaną przez Dyrektora MGOK Miastko)

Najbardziej obleganą konkurencją dla dorosłych było ,,Siłowanie na rękę“. Było wiele emocji i głośne dopingowanie wszystkich zawodników. ,,Na rękę“ bezkonkurencyjny okazał się Pan Krzysztof Zygmuntowicz z Miłocic. Był też bieg z partnerką na plecach, wyścigi i zmiana koszulek i wiele wiele innych konkursów. Za oprawę muzyczną, nagłośnienie imprezy odpowiedzialny był DJ RUDII z Dretynia, który zapewnił wspaniałą zabawę do późnych godzin nocnych. Można było skorzystać z punktu gastronomicznego w zaprzyjaźnionym Barze Zatoka (dziękujemy serdecznie  za ufundowanie smakowitego kotła grochówki!)

Dziękujemy Proboszczowi Miłocic za pomoc oraz wpspaniałym mieszkańcom, dzięki którym mieliśmy energię elektryczną, transport, drewno i tym którzy pomogli nam z dobrego serca w utrzymaniu czystości. Dziękujemy gościom za liczne przybycie, ale również bardzo zaangażowanej młodzieży, za każdą pomoc w organizacji festynu i tym dziękuję, o których zapomniałam.

Dziekujemy również serdecznie sponsorom :

Max Elektro TV-SAT CHMIELEWSKI, Pan Wojciech Karkut, Pani Paulina i Mirosław Jakimiec, Miłodent Miłocice, Pani Teresa Lipka, Rada Sołecka Miłocice, MGOK Miastko, Pani Anna Świca, Pani Monika Zalewska, Pan Andrzej Kuśmierek, Hurtownia OPTIM  Miastko, PSB Mrówka  Miastko, Sklep STIHL  MIASTKO, PHU ''DRWAL-TECH'' Bartosz Wróblewski, Nadleśnictwo Miastko, AutoVir Miłocice, Pan Krzysztof Gliwa z Miłocic.

Do następnego Kochani!  :*

Animator kultury Monika Szczepaniak