Papieroplastyka 2017-06-27 19:41:06        

„Papieroplastyka - cuda z papieru”


W świetlicy wiejskiej w Słosinku w dniach 31.05.2017r. – 26.06.2017r. odbywały się zajęcia w ramach programu „Papieroplastyka – cuda  z papieru”. Program ten był realizowany ze środków przekazanych na ten cel z MGKRPA w Miastku.                                 

Głównym celem programu było poznanie różnorodnych technik plastycznych z zakresu papieroplastyki, zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży szkolnej oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ciekawy sposób spędzania czasu bez sięgania po używki.                            
  Podczas realizacji programu dzieci i młodzież:

- wykonywała wazony z papieru szarego poprzez oklejanie nim słoików i  butelek; malowała gotowe wazony farbami i lakierowała je;

- wzięła udział w warsztatach z orgiami – cuda z papieru – obrazki tworzone z kółek( rośliny, zwierzęta, postacie);

- wzięła udział w warsztatach quillingu – wykonywanie różnorodnych kartek okolicznościowych;

- wzięła udział w warsztatach decupage – ozdabianie serwetkami papierowych talerzyków, deseczek itp.

W trakcie trwania programu, na zaproszenie pani Teresy Stadnik – animator kultury, uczestnicy wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym w świetlicy wiejskiej w Trzcinnie z terapeutą Kazimierzem Juszczak z Ośrodka dla Osób Uzależnionych wBroczynie. W ramach zajęć świetlicowych obejrzeli także film „Kłamstwo” z serii „Asertywność”, który udostępnił MGOK w Miastku.

Na zakończenie projektu została zorganizowana wystawa wykonanych prac, na którą zaproszeni zostali rodzice. Dla dzieci zorganizowano wspólne grillowanie.

Realizator programu:

Bożena Pontus