Warsztaty decoupage 2017-07-12 06:21:37        

Warsztaty docoupage w świetlicy w Chlebowie


Dnia 9 czerwca 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Chlebowie odbyła się pierwsza część warsztatów rękodzieła - decoupage, dzięki finansowemu wsparciu MiejskoGminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku.

Warsztaty zostały poprowadzone przez animator kultury ze Świerzenka panią Donatę Wolską, która w bardzo przystępny sposób wytłumaczyła i pokazała zainteresowanym dzieciom jak ozdabia się przedmioty serwetkami oraz papierem ryżowym. Na pierwszym spotkaniu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem(30osób) wykonaliśmy zdobienia papierem ryżowym i serwetkami na butelkach, słoikach po kawie, pudełkach po lizakach i drewnianych sercach, ptaszkach i domkach, tzw. "zawieszkach" oraz na słoiczkach po koncentracie pomidorowym.

Natomiast 5 lipca 2017 r.,  podczas drugiego spotkania, wcześniej wykonane prace zostały poddane kolejnej ,,obróbce" czyli ozdabianiu prac perełkami w płynie, postarzaniu specjalnym preparatem oraz lakierowaniu.  

Pracy przy tej metodzie ozdabiania jest wiele, a najbardziej potrzebna jest cierpliwość i precyzja a tego uczyły się z nami dzieci ze Świerzenka i Dretynia, które przyjechały z panią Malwiną Masłowską - animator kultury ze świetlicy w Dretyniu.

Większość prac można było obejrzeć na świetlicy podczas wystawy, które na koniec projektu powędrowały do domów naszych małych uczestników warsztatów.

Dziękujemy MGKRPA w Miastku za finansowy patronat nad naszym projektem, pani Donacie Wolskiej za ciekawy przekaz odnośnie metody decoupage i pani Malwinie Masłowskiej - Skuza za odwiedziny. EB