Olimpiada rekreacyjna 2017-07-13 23:07:53        

W piątek 28 lipca o g.10:00 w Żabnie


odbędzie się Olimpiada Rekreacyjna Świetlic Wiejskich Gminy Miastko. W imprezie wezmą udział reprezentanci świetlic, które merytorycznie podlegają Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miastku.

Krótko o warunkach uczestnictwa:

- uczestnicy w wieku szkolnym do 12 lat

- trzy osoby plus osoba opiekująca się grupą (4 osoby reprezentacja)

- obuwie i ubranie sportowe (dres, trampki)

- zgoda rodziców na udział w Olimpiadzie oraz opiekun grupy zaakceptowany przez rodziców

- zgłoszenie należy złożyć w MGOK Miastko - tel. 59 857 2909 do 24 lipca 2017 roku do godz.15.00

Program konkurencji i krótki ich opis:

1. Wyścig z lodem - pokonując odległość 15 m. Zawodnicy kolejno muszą przebiegnąć z lodem (pachołek+piłka). Liczy sie ogólny czas drużyny.

2. Strzał do bramki miotłą czarownicy - wykonuje strzał miotłą z wyznaczonego miejsca do pustej bramki. Za każdy trafiony strzał zespół otrzymuje 1 pkt.

3. Bieg Farmera - każda osoba obiega kolejno pachołek z obciążeniem (taczka+narzędzia) do wyznaczonej linii. Liczy się łączny czas.

4. Rzut gumofilcem (dla animatorek) liczymy długość rzutu

5. Bieg przez tor z przeszkodami - przeskok przez przeszkodę, opony, przejście pod sznurkiem, ominięcie pachołka i powrót do mety. Liczy się łączny czas drużyny.

6. Wyścig rydwanów - Zawodnicy w każdej z drużyn dobierają się w pary. Pierwsza para dostaje worek. Na sygnał jedna osoba z pary siada na worku, a druga ciągnie ją w kierunku pachołka, omija go i wraca do drużyny. Następna para postępuje tak samo. Liczy się łączny czas drużyny.

7. Wyścig z związanymi nogami - wiążemy całą drużynę w kostkach wstążką i ma ona za zadanie dobiegnąć wspólnie do wyznaczonej linii.