Mobilne laboratorium 2017-07-26 12:15:54        

Strefa wiedzy, tajemnice starych lamp, warsztaty


a przede wszystkim duża dawka dobrej zabawy! Myślisz, że lampa naftowa to przeżytek? Nic bardziej mylnego! Przekonaj się, jak bardzo zrewolucjonizowała ona dzisiejszą rzeczywistość.

Być jak Ignacy zaprasza do Mobilnego Laboratorium podczas pikniku Lata z Radiem. Będzie to z pewnością czas doskonałej zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Podczas Lata z Radiem będzie można poznać nie tylko właściwości gazów i płynów, ale także jednym dmuchnięciem napełnić kolorowe torby Bernoulliego, sprawdzając jak wysoko się wznoszą, po wyrzuceniu w powietrze.

Ziewanie podczas nauki? Nic podobnego! Na jednym ze stanowisk odbędzie się prawdziwe show z użyciem kolorowych płomieni, potocznie zwanych Ogniami Bengalskimi. Z kolei na wszystkich przyszłych inżynierów czekać będzie makieta, na której będzie można odkryć złoża ropy oraz zaplanować najbardziej opłacalną metodę jej transportu do zakładu przetwórczego.

Brzmi dobrze, prawda? To już czas by i Twoje dziecko wzięło udział w fascynującej przygodzie, która wzbudzi w nim pasję do nauki i z pewnością da wiele radości. Do zobaczenia 5 sierpnia 2017 od godz.16:00 na Placu Rekreacyjnym przy ulicy Dworcowej w Miastku!