Wakacje w Świerzenku 2017-07-28 23:05:18        

Wakacje w świetlicy w Świerzenku


Okres  wakacji to czas zabaw i radości. Jest to czas, w którym dzieci oraz młodzież szkolna mogą pozwolić sobie na długie zabawy. Tegoroczne wakacje w naszej świetlicy przebiegają w różnorodnej formie.

Początek lata powitaliśmy meczem piłki siatkowej chłopcy kontra dziewczęta. Po zaciętej grze ostatecznie wygrały oczywiście dziewczyny, które w nagrodę od Sołtysa Pana Adama Bartoszewicza  i Rady Sołeckiej otrzymały puchar i kosz ze słodyczami. Tego samego dnia odbyła się też impreza integracyjna zorganizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką, MGOK Miastko oraz KGW Świerzowianki. Były występy artystyczne, pokaz straży pożarnej z Miastka, Dretynia i Świerzenka. Wszyscy mogliśmy spróbować pysznych smakołyków wykonanych przez KGW Świerzowianki.

15 lipca chłopcy z naszej świetlicy brali udział w Turnieju Młodzików do lat 14 w piłce nożnej. Turniej ten odbył się w Białej i był zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką Sołectwa Biała przy wsparciu MGKRPA oraz OSIR Miastko. Nasza grupa zajęła 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Oprócz Świerzenka w turnieju tym brały też udział drużyny z Rzeczycy, Białej i Kawcza. Po rozgrywkach na wszystkich uczestników czekały lody, napoje i kiełbaska z grilla. Dziękujemy Sołtysowi z Białej, Panu Gerardowi Macionga za gościnę i miłą atmosferę. 

Oprócz tego za nami  mamy już warsztaty artystyczne. Przed nami Olimpiada Rekreacyjna Świelic Wiejskich w Żabnie, mecz piłki siatkowej na boisku w Świerzenku, realizacja projektu pt. ,,Rozśpiewane lato" sfinansowanego ze środków MGKRPA w Miastku oraz jeszcze wiele innych atrakcji. 

Na zajęcia do naszej świetlicy uczęszczają dzieci nie tylko ze Świerzenka, ale też z Białej, Miastka, Trzcinna, a nawet ze Śląska i Danii. Codziennie więc w świetlicy panuje wesoły gwar i dziecięcy śmiech. Bawimy się, rysujemy, tańczymy, śpiewamy, urządzamy sobie mini zawody w różnych konkurencjach sportowych. 

Z pozdrowieniami D.W.