Dni Miastka 2017 2017-07-31 18:18:35        

Tegoroczne Dni Miastka rozpoczną się


już 3 sierpnia przedstawieniami teatralnymi dla dzieci. Krakowski teatr Krak-Art wystawi spektakl pt."Kwiat paproci". Dzieci zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury o godz.13:00. Spektakl zostanie powtórzony o godz.15:00 w świetlicy wiejskiej w Chlebowie.

W piatek 4 sierpnia o godz.15:00 zapraszamy do parku miejskiego na imprezę pt. "Lato w Mieście", podczas której pracownicy Biblioteki Bublicznej w Miastku i MGOK Miastko zaproponują całym rodzinom gry, zabawy i konkursy.

Tego samego dnia zapraszamy na godz.18:00 do Centrum Informacji Turystycznej na projekcję filmu "Lato z Radiem 2016 w Miastku"

W sopbotę 5 sierpnia zapraszamy na Kaczy Dołek. Od godz.16:00 rozpocznie się koncert "Lata z Radiem". Na scenie wystapi:

Maciej Pol - Najpopularniejszy polski iluzjonista, twórca Teatru Magii, laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji. Styl tworzonych przez niego widowisk, zachwyca publicznośc renomowanych scen całego świata, min. Casablanki, Paryża, Wiednia, Londynu, Chicago, Moskwy. Jego nowoczesne, niepowtarzalne kreacje i oryginalne aranżacje przenoszą widza w świat pełen czarów i niezwykłych tajemnic.

HLA4transplant - to zawodowy  zespół rockowy  promujący transplantację narządów jako swoją misję dodaną do muzykowania. HLA to nazwa kodu genetycznego, którym się różnimy. W transplantacji ten kod jest mega ważny. Koncerty zespołu to swoiste misterium  życia. Tytuł  „Zostaw serce na ziemi” odwołuje się do najgłębszych pokładów wrażliwości ludzkiej.

Grupa wokalno - rozrywkowa "SZAFA GRA" powstała w 2002 r. Artyści wchodzący w jej skład mają za sobą duży dorobek teatralno-estradowy. Wszyscy zaczynali w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz - Stokłosa, biorąc od początku udział, we wszystkich spektaklach Teatru Studio Buffo. Basia i Beata ozdabiały swoimi piosenkami telewizyjny program "MDM" Manna i Materny, wykonując w nim przez parę lat kilkaset piosenek. Talent artystów tworzących grupę dostrzegli również inni twórcy, zapraszając do współpracy i powierzając główne oraz pierwszoplanowe role w takich spektaklach jak: "Crazy for you", "Chicago", "Grease", "Koty", "Miss Sajgon", "Upiór w Operze", "Deszczowa Piosenka", "Rent", "Mamma Mia". Repertuar "Szafy" to piosenki z lat 70' 80' 90' 00' w ciekawych i zaskakujących interpretacjach - piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka.

Maryla Rodowicz to kultowa postać polskiej muzyki rozrywkowej. Jest na scenie już od 45 lat. Wychowała pokolenia muzyków i nadal podbija serca słuchaczy. Planowała zostać sportowcem, ale jej życie potoczyło się w zupełnie innym kierunku. Jej kariera rozpoczęła się w 1967, gdy zdobyła I nagrodę na VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarzy Studenckich w Krakowie. Od tego momentu sprawy zaczęły nabierać tempa. W 1969 na festiwalu w Opolu zdobyła główną nagrodę Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Opola piosenką „Mówiły mu”. Był to jej pierwszy duży przebój. W roku 1970 na VIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Maryla Rodowicz zdobyła I nagrodę TVP za wykonanie piosenki „Jadą wozy kolorowe”. W tym samym roku wydaje pierwszy album „Żyj mój świecie”. Jej kariera nie ograniczyła się jedynie do Polski. Gra koncerty na całym świecie, wydaje płyty w różnych językach – m.in. rosyjskim, czeskim i niemieckim i angielskim. Jest wulkanem energii, a jej występy zawsze są niesamowitym przeżyciem dla widzów.

De Mono - to jedna z najpopularniejszych formacji muzycznych w Polsce, która na scenie istnieje od 27 lat. Ma na swoim koncie 12 płyt, z czego ostatnia „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w lutym 2014 roku. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Jacka Piskorza. Repertuar De Mono to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie letnie hity muzyki popularnej, takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych, m.in. jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej „Play”, a także wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 roku podczas Gali Fryderyków zespół odebrał nagrodę za Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”. Wiosną 2012 roku na rynku pojawiła się kolejna płyta zatytułowana „Spiekota”, którą dziennikarze muzyczni okrzyknęli „Płytą trzech pokoleń”. Z De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba. Jesienią 2012 roku zespół obchodził swoje 25-lecie, które uczcił Jubileuszową Trasa Koncertową. Finałowy koncert trasy, który odbył się w grudniu 2012 roku w Sali Kongresowej w Warszawie był wielkim sukcesem grupy, bilety zostały sprzedane w ciągu kilku tygodni. W tej chwili zespół pracuje nad kolejną płytą – tym razem, w odróżnieniu od „De Mono Symfonicznie”, bardzo dynamiczną i taneczną.

W niedzielę 6 sierpnia zapraszamy nad jezioro Lednik, gdzie odbędą się:

o godz.10:00 - Turniej piłki plażowej

o godz.11:00 - Miastecka Mila - bieg wokół jeziora Lednik

o godz.12:00 - Miastecki Triathlon

o godz.14:00 - Koncert zespołu Gunersi

Także w niedzielę w MGOK Ogólniak o godz.10:00 rozpocznie się turniej szachowy.