Festyn w Żabnie 2017-07-31 21:11:47        

W Żabnie odbył się festyn rodzinny


zorganizowany przez radę sołecką i MGOK Miastko. W piękne niedzielne popołudnie, w pełnym słońcu, mieszkańcy sołectwa Żabno spotkali się w centrum wsi, by wspólnie spędzić świąteczny dzień. Były stoiska z ciastem, kawą i herbatą, a także dmuchana zjeżdzalnia.

Animator kultury pani Katarzyna Szajner przygotowała sporo konkursów dla dzieci i młodzieży, ale i dorośli mieli swoje pięć minut. Popularnością wśród dorosłych cieszył się konkurs rzut gumowcem do beczki. W tej konkurencji wśród kobiet zwyciężyła pani Katarzyna Szajner (nie pani animator - Szajnerów w Żabnie sporo), która trafiła do beczki cztery razy. Natomiast wśród mężczyzn, po dorywce, zwyciężył Marcin Szajner (no i masz), który trafił do beczki także cztery razy, ale musiał wygrać dogrywkę z panem Markiem Rekowskim.

Honorowymi gośćmi festynu byli motocykliści z Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego "Gryf", którzy przyjechali do Żabna na swych stalowych rumakach.

Dużą frajdą była także wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dretyniu i Żabnie.

Panie rozegrały mecz piłki siatkowej. Po jednej stronie stanęły Księżniczki, a po drugiej Żabki. Po czterosetowym meczu zwyciężyły Żabki 3:1 w setach. Walka była niesamowita i mimo upału, do końca zacięta, mimo iż niektórym brakowało tchu.

Na zakończenie festynu panowie wzięli udział w biegu farmera, w którym zwyciężyli seniorzy. No i bym zapomniał. Przeciąganie liny pomiędzy Żabczanami i Motocyklistami. Chłopy byli tak mocne, że w drugim starciu przerwali linę i sędzia uznał remis, gdyż innego wyjścia nie miał, a wszystkim to było na rękę.Wesołe popołudnie w Żabnie, dzięki Radzie Sołeckiej i pani Iwonie Wesołowskiej - sołtys Żabna.

Do następnego razu.