Wałdowska plażówka 2017-08-20 08:20:52        

Na Ranczo w Wałdowie odbył się


IV Otwarty Turniej Piłki Plażowej o puchar Sołtys Wałdowa i Firmy ExPro. Do turnieju przystąpiło 11 zespołów, których zawodnicy przyjechali z Warszawy, Koszalina, Ustronia Morskiego, Unieścia, Miastka, Kołczygłów, Miłocic, Czarnicy i Wałdowa.

Turniej rezegrano systemem brazylijskim na 12 zespołów, co w sumie dało dwadzieścia meczów. Niestety z powodu piątkowej ulewy, tylko jedno z boisk, przygotowanych do gry przez organizatorów, nadawało się do rywalizacji sportowej.

Sobotni turniej stał na dobrym poziomie sportowym. Najlepszą parą okazali się okazali się Marcin Subel (Koszalin) i Grzegorz Czachorowski (Ustronie Morskie), którzy pokonali w finale parę Mariusz Kowalik (Koszalin) i Jordan Wiktorowicz (Kołczygłowy) 2:0 w setach. W meczu o trzecie miejsce para Kamil Benedyktowicz (Koszalin) i Waldemar Węgierski (Unieście) po bardzo zaciętym pojedynku pokonali parę Paweł Sutyniec (Warszawa) i Łukasz Szulc (Leszno) 2:1.

Najlepsze z miasteckich par dotarły do ćwierćfinałów turnieju. Michał Kiedrowski i Łukasz Żarski musieli w ćwierćfinale uznać wyższość pary Paweł Sutyniec (Warszawa) i Łukasz Szulc (Leszno) przegrywając 1:2. Natomiast para Stanisław Kryczka i Mariusz Ilkiewicz w ćwierćfinale zostali pokonani przez parę Kamil Benedyktowicz (Koszalin) i Waldemar Węgierski (Koszalin), także po bardzo zaciętym pojedynku, 1:2.

Klasyfikacja turnieju:

1. Marcin Subel (Koszalin) i Grzegorz Czachorowski (Ustronie Morskie)

2. Mariusz Kowalik (Koszalin) i Jordan Wiktorowicz (Kołczygłowy) 

3. Kamil Benedyktowicz (Koszalin) i Waldemar Węgierski (Unieście)

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, medale i nagrody ufundowane przez Radę Sołecką w Wałdowie i Firmę ExPro z Wałdowa. Organizacyjnie za przebieg rozgrywek odpowiadali: sędziowie Klaudia Łopacka, Patrycja Kropiewska, Lech Warsiński i sędzia techniczny, prowadzący, Janusz Gawroński.

Serdeczne dzięki dla Rady Sołeckiej w Wałdowie za przygotowanie obiektów do turnieju oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Miastku i Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miastku za przeprowadzenie turnieju i doposażenie sprzętowe.

Czwarty turniej można uznać za udaną imprezę i nawet fakt, iż jednego z boisk nie nadawało się dopuścić do eksploatacji tego dnia, przez co turniej wydłużył się, nie wpłynął na atmosferę i przebieg turnieju.

Dziękujemy uczestnikom i mieszkańcom Wałdowa za doping i udział. Do następnego turnieju w przyszłym roku.