Barwy jesieni



 2017-10-04 00:00:00        

XVIII Konkurs Recytatorski "Barwy


jesieni" odbył się 6 października 2017 r. w sali świetlicy MGOK Miastko przy ul. Bolesława Chrobrego w Miastku. Przystąpiło do niego czterdzieścioro troje recytatorów z Borowego Młyna, Kamnicy, Miastka, Miłocic, Słosinka, Suchorza, Świerzna, Wałdowa i Żabna. Komisja konkursowa, w której zasiedli: pani Bernadeta Zwolska - Biblioteka Pedagogiczna Filia w Miastku, pani Brygida Bińczyk - Biblioteka Publiczna w Miastku i pan Zbigniew Biliński - MGOK Miastko, miała trudny orzech do zgryzienia, ale w końcu postanowiła nagrodzić następujących recytatorów:

w kategorii I (szkoły podstawowe klasy 0-3)

1. miejsce Karolina Olszewska za recytacje wiersza "Grzyby" J.Brzechwy (Szkoła Podstawowa w Świerznie)

2 miejsce Julia Żmidzińska za recytacje wiersza "Jesienne liście" J.Kiercz (Świetlica wiejska w Kamnicy)

3 miejsce Hanna Śliwa za recytacje wiersza "Jesień u fryzjera" D.Gellner (Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku)

w kategorii II (szkoły podstawowe klasy 4-6)

1 miejsce Oliwia Ćwiklińska za recytacje wiersza "Początek jesieni" J.Liebert (Szkoła Podstawow nr 2 w Miastku)

2 miejsce Oliwia Depka Prądzyńska za recytacje wiersza "Jesienny pociąg" D.Gellner (Zespół Szkół w Borowym Młynie)

3 miejsce Dawid Lemańczyk za recytacje wiersza "Impresja jesienna" J.Zgliszewskiej (Zespół Szkół w Borowym Młynie)

wyróżnienie Olga Należyta za recytacje wiersza "Listopad" J.Brzechwy (Szkoła Podstawowa w Wałdowie)

oraz w kategorii III (szkoły podstawowe klasy 7 i gimnazja)

1 miejsce Michał Zabrocki za recytacje wiersza "Piosenka o jesieni" M.Urban (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku)

2 miejsce Iga Konwerska za recytacje wiersza "Jak nie kochać jesieni" T.Wywrockiego (Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku)

3 miejsce Julia Kwaśmiewska za recytacje wiersza "Astry" A.Asnyka (Szkoła Podstawowa w Świerznie)

wyróżnienie Karolina Rudnik za recytacje fragmentów powieści "Chłopi" W.Reymonta (Zespół Szkół w Borowym Młynie).

Organizator, MGOK Miastko, serdecznie dziękuje nauczycielom, opiekunom i animatorom kultury za przygotowanie młodych adeptów sztuki oratorskiej oraz recytatorom za piękne interpretowanie poetyckich dzieł polskich poetów i powieściopisarzy.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy za rok.

 

_________________________________________________

W Konkursie Recytatorskim "Barwy jesieni" w dniu 6 października 2017 r. wzieły udział następujące osoby:

Kat. I

1. Darczyk Oliwia - "Jesienny wiatr" W. Broniewski

2. Gocan Laura - "Jesienią" M.Konopnicka

3. Gocan Lena - "Świerszczyk" M.Konopnicka

4. Kazimierczyk Wiktoria - "Pani jesień" Z.Dąbrowska

5. Klepacz Zuzanna - "Grzyby" M.Kownacka

6. Kłosińska Zuzanna - "Zapasy na zimę" W.Grodzieńska

7. Krauze Nadia - "Jesienny pociąg" D.Gellner

8. Kuras Stanisław - "Parasol i kalosze" W.Chotomska

9. Mazella Maja - "Zapasy na zimę" J.Kiercz

10. Olszewska Karolina - "Grzyby" J.Brzechwa

11. Richter Kajetan - "Pani jesień" Z.Dąbrowska

12. Śliwa Hanna - "Jesień u fryzjera" D.Gellner

13. Wiśniewska Oliwia - "Las jesienią" J.Kiercz

14. Żmidzińska Julia - "Jesienne liście" J.Kiercz

Kat. II

1. Binczyk Maria - "Grzyby" J.Brzechwa

2. Borowska Zuzanna - "Jesień" L.Staff

3. Czarnecka Marta - "Dziwny las" D.Gellner

4. Czech Weronika - "Listopad" J.Brzechwa

5. Ćwiklińska Oliwia - "Początek jesieni" J.Liebert

6. Depka Prądzyńska Oliwia - "Jesienny pociąg" D.Gellner

7. Ginter Kacper - "Jesienny pociąg" D.Gellner

8. Gocan Martyna - "Strofy o późnym lecie" J.Tuwim

9. Kuras Zofia - "Pani jesień" Z.Dąbrowska

10. Lemańczyk Dawid - "Impresja jesienna" J.Zgliszewska

11. Należyta Olga - "Listopad" J.Brzechwa

12. Narloch Hanna - "Jesień" C.Janczarski

13. Potomska Kinga - "Wspomnienie" J.Tuwim

14. Resentrit Teodor - "Odlot szpaków" S.Pagaczewski

15. Samson Anna - "Gorzko pachną" K.K.Baczyński

16. Szczepaniak Kornelia - "Wybrzeża pełne ciszy" K.Wojtyła

17. Szymacha Oliwia - "Gdyby jesieni nam zabrakło" R.M.Groń

18. Wesołowska Weronika - "Strofy o późnym lecie" L.Staff

19. Zawoluk Zuzanna - "Listopad" J.Brzechwa

20. Zdrojewska Alicja - "Jesienna zaduma" J.Harasymowicz

Kat. III

1. Demko Amelia - "Październik" A.Ziemianin

2. Jaśkiewicz Roksana - "Kot w pustym mieszkaniu" W.Szymborska

3. Konwerska Iga - "Jak nie kochać jesieni" T.Wywrocki

4. Kwaśniewska Julia - "Astry" A.Asnyk

5. Rudnik Karolina - "Chłopi" W.Reymont

6. Rybak Agata - "Listopady" W.Broniewski

7. Szatlak Sara - "Jak nie kochać jesieni" T.Wywrocki

8. Wiśniewska Sabdra - "Jesień" K.Daukszewicz

9. Zabrocki Michał - "Piosenka o jesieni" M.Urban