Choinki Jedynki 2017-11-29 21:17:16        

Trwa XVI akcja charytatywna Programu 


Pierwszego Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2017", której celem, podobnie jak w ubiegłym roku, jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta. Jurorzy ocenią prace i wybierają te, które bedą licytowane. 

Tradycyjnie w przedsięwzięcie włączą się przyjaciele Radiowej Jedynki – osobowości ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu. Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pani Agata Kornhauser-Duda.

W ramach akcji powstaną obrazy i rysunki, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji im. Brata Alberta. Autorami malunków zatytułowanych "Tajemnice Bożego Narodzenia" są dzieci biorące udział w konkursie, Przyjaciele Radiowej Jedynki, a także podopieczni obu fundacji.

niedzielę 22 października wystartował konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 6 do lat 16 i trwał do do 17 listopada br. Prace w dowolnej technice, w formacie od A-4 do A-2, o tematyce "Tajemnice Bożego Narodzenia", nadesłane do radiowej Jedynki, ocena jury w składzie: Aneta Kosin – plakacistka, kreatorka wizerunku, prof. Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, pedagog i Marek Jaromski – artysta grafik. Jury wybiera 20 najciekawszych prac, które zostaną zlicytowane podczas finału akcji 9 grudnia br. na antenie radiowej Jedynki wraz z 12 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej i Brata Alberta. Licytację w godz. 8.00 - 19.30.

Jedną z nagrodzonych prac jest praca Weroniki Majewskiej z pracowni pani Marzanny Kowalczyk (MGOK Miastko). Gratulujemy Weronice i bardzo cieszymy się z tego faktu.