Mikołajkowo 2017-12-08 06:05:16        

Mikołajki w deszczu, ale radośnie...


Jak pisze portal www.miastko.pl

Mimo ulewnego deszczu, co jest ewenementem jak na Mikołajki, przywitaliśmy 6 grudnia Mikołaja, a właściwie co najmniej kilku Mikołajów.

Tym razem Mikołajowie byli bardzo zmotoryzowani, bo przybyli pod ratusz na swych super maszynach. Wśród nich był nawet jeden Bałwan. Mikołajowie rozdawali dzieciom cukierki, życzyli wesołych Świąt, a pracownicy Wydziału Promocji rozdawali świeżutkie pączki, rogaliki i częstowali ciepłą herbatką. Były też  ciasteczka od Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Całość prowadził dyrektor MGOK Janusz Gawroński, dziewczęta ze świetlic wiejskich śpiewały piosenki związane ze świętami, a choinka i okolice fontanny rozbłysły jasnymi światełkami i wszystkim zrobiło się tak ciepło na duszy... Było deszczowo, ale świątecznie i przyjemnie. Podziękowania za współorganizację imprezy należą się członkom Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego Gryf oraz panu Mikołajowi Zenonowi Zielonce. 

No i ... fajnie.

Te wspaniałe dziewczęta, o których wspomniał Pan Redaktor, to Marysia Krzemińska i Ola Wolska ze Świerzenka zaśpiewały "Pada śnieg", "Merry Christmas Evryone", "Lulajże Jazuniu", Michasia Biernacka z Trzcinna wykonała "Kolędę dla nieobecnych" i Malwinka Połowyszczak ze Słosinka "Pół kroku stąd". No i jeszcze jedno - serdecznie dziękuję za przybycie członkiniom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Trzcinno z pięknymi ozdobami świątecznymi oraz naszym animatorkom kultury paniom: Teresie Stadnik, Bożenie Pontus i Monice Bilickiej. A za wspaniałe fotki wielkie pokłony dla Darka Jawora.