Siatkarskie święto 2017-12-12 06:18:39        

Rokrocznie w okolicach 6 grudnia....


- Mikolajki - odbywa się turniej piłki siatkowej im. Mikolaja Dundy. Tegoroczna edycja, już 21. z kolei tego turnieju odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku na trzech równoległych boiskach. Impreza odbywa się pod patronatem rodziny Mikołaja Dundy, z wielkim zaangażowaniem Bogdana Dundy, brata Mikołaja, i jego rodziny.

Do turnieju przystapiło osiem zespołów: HKS Miastko, HKS Sukcesja, Przyjaciele Mikołaja, Mix Team, Ibiza Team, Czarna Perła, ZSP Bytów i Ekonomik Szczecinek.

Po rundzie eliminacyjnej, gdzie rozegrano mecze w dwóch grupach systemem "każdy z każdym", w półfinale spotkały się zespoły:

Przyjaciele Mikołaja - HKS Sukcesja 0:2

Czarna Perła - Mix Team 1:2

W meczu o trzecie miejsce Przyjaciele Mikołaja przegrali z Czarną Perłą 0:2, natomiast w finale Mix Team pokonał HKS Sujcesję 2:0 i tym samym po raz drugi z kolei wygrał ten turniej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Maksymów z Mix Team - gratulujemy.

Impreza miała charakter rekreacyjny i atmosferą przypominała spotkanie dobrych znajomych. Dziękujemy wszystkim, tym którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju oraz Bogdanowi Dundzie i jego rodzinie za wsparcie.

Organizatorzy: MGOK Miastko i ALPS Miastko, zwłaszcza Wiesiek Wójtowicz.

Serdeczne dzięki panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku Pawłowi Biernackiego i trenerowi panu Waldemarowi Żurawikowi za udostepnienie hali sportowej i wsparcie techniczne turnieju.

Do następnego roku!