Ferie w Słosinku 2018-02-04 11:16:10        

Pierwszy tydzień ferii w Słosinku


W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych świetlica wiejska i filia biblioteczna Nr 2 w Słosinku nie były puste. Co dzień licznie wypełniały je dzieci, a każdy z nich mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na każdy dzień bowiem panie Bożena Pontus i Sylwia Rączka zaplanowały zajęcia, które były dostosowane do wieku i możliwości uczestników, m.in.: zajęcia plastyczne, sportowe, gry i zabawy grupowe.

Tegoroczny plan ferii jest bardzo urozmaicony. W pierwszych dniach dzieci uczestniczące w zajęciach, wzięły udział w konkursie plastycznym „ Moje wymarzone ferie”. Zwycięzcami  tego konkursu zostały:

w kat. I  - Oliwia Kornaś, Agata Opiela, Nicola Adamczyki Natasza Rączka.

w kat. II – Nikola Kłosinska, Milena Zglinicka, Jessika Klepin i Maria Binczyk

W kolejnym dniu dzieci zaproszone zostały do udziału turnieju „Postaw na milion”. Podczas gry opartej na hicie TVP 2, sprawdzając swoją wiedzę grały jak w telewizji. Zwycięzcami zostali: 

I m-ce : Nikola Kłosińska i Marta Opiela

II m-ce: Nikola Kachel i Zuzanna Napieraj

III m-ce : Zuzanna Kłosińska i Oskar Grzelak

Wiele emocji wywołał również konkurs karaoke, którym śpiewano znane polskie przeboje. Zwycięzcami w tym konkursie zostały:

I m-ce : Milena Zglinicka,

II m-ce:  Agata Opiela

III m-ce: Jessika Klepin

1 lutego był dniem „Ferii na sportowo”. W ramach zajęć dzieci poznawały i doskonaliły techniki gier zespołowych oraz rywalizowały podczas wielu konkurencji  sprawnościowych.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z eksperymentami, na które dzieci zostały zaproszone w piątek. Podczas doświadczeń  uczestnicy  zajęć zgłębiali tajemnicę wiedzy przy zabawie. „Kurczące się powietrze” , „Podwodny magnetyzm”, „Wulkan” czy „Niespodziewane zniekształcenia” to tylko niektóre z eksperymentów wykonywanych przez dzieci.

Pod koniec dnia uczestników zajęć świetlicowych odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Miastku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych i nie tylko.Policjanci odpowiadali również na pytania nurtujące dzieci.

Uczestnicy zajęć świetlicowych trenowali także swój umysł przy grach planszowych, w trakcie układania puzzli oraz zabaw. Każdy z uczestników  z pewnością znalazł coś dla siebie.  

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego tygodnia ferii.