Ferie w Świerzenku 2018-02-12 06:21:27        

Ferie zimowe w Świerzenku...


Tegoroczne zajęcia w czasie ferii zimowych w świetlicy wiejskiej w Świerzenku były ciekawe, wesołe i bardzo udane. Każdy dzień przynosił dzieciom dużo atrakcji i zabawy. Były zajęcia z decupagu, konkursy plastyczne, gry planszowe i logiczne, wyprawy na sanki, zabawy z masą porcelanową, teatr pt. "Warkocz Królewny Wisełki"( na spektakl dotarła do nas również świetlica z Kamnicy z animator kultury- Panią Kamilą Żmidzińską). 

Zgodnie z tradycją w tzw. ,,Tłusty Czwartek" zajadaliśmy się pysznymi pączkami ufundowanymi przez Panią Danutę Marczewską. Dziękujemy Pani Danusi za dobre serce!

W każdą środę o godz. 16:30 Pani Paulina Krzemińska prowadziła zajęcia z hip-hopu z dziećmi oraz z  Paniami z KGW Świerzowianki. Aż serce rosło jak patrzyło się na taką wspaniałą współpracę wielopokoleniową. Nasza świetlica stara się być zawsze ekologiczna i dlatego często podczas swoich zajęć wykorzystujemy materiały, które inni ludzie traktują jak zwykłe śmieci. My z gazet czy rolek po papierze toaletowym wyczarowywujemy cudeńka. I tak w czasie ferii powstały śmieszne bałwanki.

Tego roku nie zabrakło też zajęć kulinarnych. Upiekliśmy pyszne gofry aż z 2 kg mąki!

Bardzo wzruszającym dla mnie momentem był dzień moich urodzin. Młodzież oraz dzieci, w pełnej konspiracji przemycili do świetlicy piękny bukiet kwiatów, który następnie po odśpiewaniu ,,Sto lat" mi wręczono. Bardzo się wzruszyłam i znów utwierdziłam się w przekonaniu, że praca animatora ma sens. I właśnie takie chwile są na to dowodem.

Na zakończenie ferii, w świetlicy odbyła się śmieszna sesja walentynkowa zorganizowana przez naszą fotoreporterkę Olę oraz dyskoteka karnawałowa z różnymi śmiesznymi zabawami i konkursami z nagrodami.

Niestety nie udało nam się zorganizować Turnieju Tenisa Stołowego Świerzenko-Kamnica. Puchary i medale zostały zakupione, jednak  zachorowała nam Pani Kamila. Z tego też powodu turniej został przesunięty w czasie. Pani Kamili życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na sygnał o dacie turnieju. A oto relacja z naszych udanych ferii.

Z pozdrowieniami D.W.