Turniej KGW 2018-02-22 06:09:34        

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich...


Zmagania V Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich odbyły się 17 lutego 2018 r w Bytowie. W rywalizacji udział wzięły panie z trzech kół, w następujących konkurencjach:

1. Kulinarna – „Dekoracja wielkanocna – pisanki”,
2. Edukacyjna – Tablica „Nasi bracia mniejsi”,
3. Moda – „Deszczowa kreacja”,
4. Wokalna – piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. ”Warto było i/lub Mega babki to my”,
5. Taneczna – dowolny.

Panie z KGW Trzebiatkowa zwyciężyły aż w trzech  konkurencjach: edukacyjnej, tanecznej i moda. Kategorię kulinarną zwyciężyło KGW Świerzenko, a w konkurencji wokalnej najlepsze było Koło z Czarnej Dąbrówki.

Za wszystkie konkurencje przyznane zostały nagrody ufundowane przez sponsorów.

Zdobywcą Grand Prix zostało Koło z Trzebiatkowa, gmina Tuchomie. Puchar (ufundowany przez Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu) i dyplom wręczyli Dyrektor Oddziału w Słupsku Pan  Wiesław Ziegert i  kierownik PZDR  w Bytowie Pan Kazimierz Kulas. Główną nagrodę dla zwycięzcy ufundował i osobiście wręczył Starosta Bytowski Pan Leszek Waszkiewicz. Dodatkową nagrodę ufundował również Burmistrz Bytowa Pan Ryszard Sylka.

Wszystkie Koła otrzymały także nagrody od swoich Wójtów, Starosty Bytowskiego i Burmistrza Bytowa.

Czas między konkurencjami i na zakończenie zmagań konkursowych umilały panie z KGW „Gołczewskie Babeczki” z Gołaczewa – laureaci z ubiegłego roku.

Dodatkową atrakcją w trakcie rozgrywek były stoiska z  przygotowanymi przez organizatorów i KGW kulinarnymi przysmakami i słodkościami.

Turniej, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Licznie przybyła publiczność aktywnie kibicowała paniom w poszczególnych konkurencjach i włączyła się do wspólnej zabawy w radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz publiczności za ten wspólnie spędzony czas.

Opracowała: B. Paszylk (artykuł pochodzi ze strony Pomorskiego Ośrodka Doractwa Rolniczego w Lubaniu)