Uratuj komuś życie 2018-03-02 10:12:10        

Już w sobotę, 03 marca w godzinach


od 9.00 do 16.00 czekamy na Państwa w Centrum Infotmacji Turystycznej. W tym czasie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Zapraszamy do udziału, bowiem każdy z nas może uratować komuś życie!

Niedawno w Centrum Informacji Turystycznej odbyła się konferencja Fundacji DKMS dotycząca tego wydarzenia. 

Konferencję powadziła Katarzyna Baran, koordynator ds. rekrutacji dawców DKMS. W konferencji wzięła też udział rodzina Arkadiusza Wiktorczyka, dla którego i innych organizujemy sobotnią (03 marca) akcję, a także Mateusz Szymański, który oddał szpik dziewczynce z Litwy.

         W trakcie konferencji ustalono przebieg sobotniej akcji w Centrum Informacji Turystycznej. Rozpocznie się ona o godz. 9.00 i potrwa do 16.00. Rejestracją zajmą się wolontariusze,  którzy wcześniej zostaną przeszkoleni przez koordynatora akcji z ramienia DKMS-u. Jak zapowiedziała Katarzyna Baran, tym razem nie będzie  żadnego kłucia, a więc pobierania próbek krwi. Każdy rejestrujący się  w bazie DKMS-u sam dokona wymazu z wewnętrznej części policzka. Zatem już wiadomo, że nic nie będzie bolało. O tym, że nawet oddanie szpiku prawie nic nie boli, przekonywał Mateusz Szymański, który gorąco namawiał do rejestrowania się. Co zrobić, aby tego dokonać? Wystarczy przyjść w sobotę do CIT-u z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości. Rejestrować się mogą osoby w wieku od 18 do 55 lat. W podziękowaniu za ich szlachetne serce w CIT częstowani będą ciastem własnego wyrobu, kawą, herbatą i owocami. Każda dziesiąta rejestrująca się osoba otrzyma upominek. Na miejscu będzie stoisko miasteckiego Szpitala Miejskiego, gdzie panie - Iwona i Ala dokonają pomiaru poziomu cukru we krwi i ciśnienia. Wszystko to za darmo w prezencie dla potencjalnych dawców szpiku. W Centrum zagra też zespół ONE FUTURE, a z ulotkami zachęcającymi do udziału w akcji wędrować będą po mieście wolontariusze z SP nr 2 i miasteccy harcerze. Wspomogą akcje także motocykliści z Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego Gryf, którzy ok. południa przyjadą pod CIT na swych wspaniałych maszynach, zachęcając wszystkich do udziału w akcji. Zapraszamy wszystkich chętnych do sobotniego udziału w tym przedsięwzięciu. Razem pokonajmy nowotwory krwi! Pomóżmy naszemu współmieszkańcowi 43-letniemu Arkowi Wiktorczykowi i innym. Oni potrzebują naszej pomocy, a my właśnie możemy im uratować życie! (artykuł pochodzi ze strony: www.miastko.pl)