2019

  2020-10-14 10:23:36     Janusz Gawroński

20 Barwy jesieni

W piątkowe przedpołudnie w Świetlicy MGOK Miastko przy ulicy Bolesława Chrobrego 6b od był się po raz 20. Konkurs Recytatorski "Barwy jesieni". Konkurs otworzyła pani Aniela Górowska, która przeczytała swoje trzy wiersze o tematyce jesiennej. Poetka spotkała się z miłym przyjęciem młodej widowni.

Komisja konkursowa w składzie: pani Bernadeta Zwolska, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku filia nr 4 w Miastku w Miastku, pani Marzanna Kowalczyk i pan Zbigniew Biliński z MGOK Miastko, postanowiła nagrodzić następujące osoby:


Kat.1
1 miejsce Hanna Siarnecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku za wykonanie utworu Doroty Gellner "Jesień u fryzjera";
2 miejsce Błażej Sawosz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku za wykonanie utworu Stanisława Pagaczewskiego "Odlot szpaków";
3 miejsce Weroninka Prychożdenko ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku za wykonanie utworu Zofii Poletyło "Burak";
oraz dwa wyróżnienia dla Marii Szeremety ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku za wykonanie utworu Ludwika Wiśniewskiego "Przyszła jesień do ogródka"; Toli Rudnik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku za wykonanie utworu Lucyny Krzemienieckiej "O dębie, co żołędzie rozdawał".
W kat.2
1 miejsce Antonina Nowicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 za wykonanie wiersza Wandy Chotomskiej "Pani Jesień";
2 miejsce Karolina Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Świerznie za wykonanie wiersza Joanny Papuzińskiej "Jesienna przygoda";
3 miejsce Julia Gawjewska ze świetlicy wiejskiej w Świerzenku za wykonanie wiersza Ludwika Jerzego Kerna "Dwa jeże";
oraz dwa wyróżnienia: Olga Należyta ze świetlicy wiejskiej w Wałdowie za wykonanie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Jesień"; Kaja Kądziela ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku za wykonanie wiersza Tadeusza Wywrockiego "Jak nie kochać jesieni".
Kat.3
1 miejsce Zuzanna Borowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku za wykonanie wiersza Jana Brzechwy "Listopad";
2 miejsce Zofia Wolska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku za wykonanie wiersza Jerzego Urbana "Piosenka o jesieni";
3 miejsce Natalia Borzyszkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku za wykonanie wiersza Juliana Tuwima "strofy o późnym lecie".
W kategorii 4 nie przyznano miejsc ani wyróżnień.
Udostępnij:

Najnowsze

Bannery

 
 

Wideo dnia

Popularne