2015 region

  2020-10-14 11:42:08     Janusz Gawroński

W świetlicy MGOK Miastko przy ulicy Bolesława Chrobrego 6b odbył się Finał Regionalny Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kategorii pierwszej, czyli najmłodszych adeptów sztuki recytatorskiej. Komisja konkursowa w składzie: Bernadeta Zwolska (Biblioteka Pedagogiczna w Miastku), Brygida Bińczyk (Biblioteka Publiczna w Miastku i Zbigniew Biliński (MGOK Miastko), miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszego recytatora. I tak po burzliwej dyskusji postanowiono co następuje:


1. Zofia Kuras z Pasieki
2. Wiktoria Nowak z Kępic
3. Kornelia Starzyńska z Przechlewa
Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali: Kamila Kułynycz z Koczały, Maciej Milewski z Przechlewa i Nikola Gostomczyk z Koczały.
W finale regionalnym w kategorii 1 (klasy 1- 3) wzięło udział czternastu recytatorów. Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu.

We wtorek 2 czerwca 2015 roku w świetlicy MGOK Miastko przy ulicy Bolesława Chrobrego 6b odbyła się druga część Finału Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne". Tym razem komisja konkursowa w składzie: Bernadeta Zwolska - Biblioteka Pedagogiczna, Brygida Bińczyk - Biblioteka Publiczna oraz Zbigniew Biliński - MGOK Miastko, przesłuchała czternastu recytatorów i postanowiła nagrodzić:


1. Kinga Dykier z Przechlewa
2. Michał Zabrocki z Pasieki
3. Monika Ginter z Sąpolna
trzy wyróżnienia przypadły: Patrycji Chrzan i Weronice Chrzan z Tuchomia oraz Marii Krzemińskiej ze Świerzenka.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie wykonawczym, w związku z tym komisja konkursowa miała duży problem z wytypowaniem najlepszych. Serdecznie dziękujemy opiekunom i nauczycielom za ich pracę oraz dzieciom za wspaniałe interpretacje polskiej poezji.

Recytatorska trylogia 46. Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" zakończyła się w środę 3 czerwca 2015 roku wspaniałymi prezentacjami w najstarszej kategorii wiekowej. Gimnazjaliści pokazali kuszt, warsztat i umiłowanie do poezji i prozy polskiej. Siedemnastu młodych ludzi walczyło słowami największych naszych poetów i prozaików z tak wielką pasją, że zdumiona komisja konkursowa nie mogła wyjść z podziwu i postawiona przed wyborem najlepszych miała bardzo trudne zadanie. Ale cóż...werdykt zapadł:


1. Natalia Piekut z Rychnowy
2. Weronika Zalapana z Koczały
3. Piotr Megier z Lipnicy
i aż siedem wyróżnień: Gabriela Klisowska z Koczały, Kamila Biernacka z Kępic, Aleksandra Garus i Martyna Wielińska - obie z Przechlewa oraz Jagoda Różek, Karolina Rudnik i Alicja Czarnecka - wszystkie ze Studzienic.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Serdecznie dziękujemy opiekunom i nauczycielem za przygotowanie młodych recytatorów na tak wysokim poziomie.
Udostępnij:

Najnowsze

Bannery

 
 

Wideo dnia