2018 region

  2020-10-14 12:46:34     Janusz Gawroński

Ptaki i ptaszki polne - kat.1


W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w Świetlicy MGOK Miastko odbył się Finał Regionalny XLIX Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne". Komisja konkursowa w składzie: Bernadeta Zwolska - Bibilioteka Pedagogiczna w Miastku, Waldemar Zwiewka - Biblioteka Publiczna w Miastku oraz Zbigniew Biliński - MGOK Miastko postanowiła nagrodzić następujących recytatorów:
1 miejsce - Kacper Krygier za wykonanie wiersza Jana Brzechwy "ZOO" (ZS Lipnica)
2 miejsce - Stanisław Kuras za wykonanie wiersza Wandy Chotomskiej "Dziura w moście" (SP 2 Miastko)
3 miejsce - Zuzanna Łącka za wykonanie wiersza Lecha Pijanowskiego "Kolorowa krowa" (SP Studzienice)
oraz trzy równorzędne wyróżnienia dla: Heleny Drążkowskiej za wykonanie wiersza Michała Rusinka "Łóżko" (ZS Lipnica), Julii Frąckiewicz za wykonanie wiersza Juliana Tuwima "Spóźniony słowik" (SP Kępice) oraz Aleksandry Kulisiewicz za wykonanie wiersza Urszuli Kozłowskiej "Kogut" (SP Sąpolno).

Znamy laureatów kat. 2 ...


Odbył się Finał Regionalny XLIX Konkursu Recytatorskiego „Ptaki i ptaszki polne” w kategorii 2, tj. dzieci w wieku 10-12 lat. Komisja Konkursowa w składzie: Brygida Bińczyk - Biblioteka Publiczna w Miastku, Bernadeta Zwolska - Biblioteka Pedagogiczna w Miastku i Zbigniew Biliński - MGOK Miastko, postanowiła nagrodzić następujące osoby:
1 miejsce Dawidowi Lemańczykowi za wykonanie wiersza Danuty Wawiłow "Na wystawie"
2 miejsce Agacie Wantoch Rekowskiej za wykonanie wiersza Wandy Chtomskiej "Łyżka"
3 miejsce Zuzannie Napieraj za wykonanie wiersza Wandy Chotomskiej "Preludium deszczowe"
oraz przyznać trzy równorzędne wyróżnienia dla: Szymona Łąckiego za wykonanie wiersza Marii Terlikowskiej "Straszny sen", Macieja Milewskiego za wykonanie wiersza Marii Konopnickiej "Ojczyzna" i Amelii Wrońskiej za wykonanie wiersza Juliana Tuwima "Grzyby"

Po raz trzeci słuchaliśmy polskiej poezji i prozy w Finale Regionalnym XLIX Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kat. 3. Komisja Konkursowa w składzie: Bernadeta Zwolska - Biblioteka Pedagogiczna w Miastku, Jadwiga Ziomek - Biblioteka Publiczna w Miastku oraz Zbigniew Biliński - MGOK Miastko, po przesłuchaniu 15 recytatorów postanowiła nagrodzić:


1 miejsce - Kinga Dykier za wykonanie fragmentu prozy Patrycji May "Pamiętnik ze starej szafy"
2 miejsce - Michal Zabrocki za wykonanie wiersza Marcina Urbana "Skrzydła"
3 miejsce - Joanna Osowska za wykonanie utworu "Samotni.pl"
oraz wyróżniono: Sarę Szatlak za wykonanie wiersza Jana Brzechwy "Ty i ja", Zuzannę Gliszczyńską za wykonanie wiersza Małgorzaty Musierowicz "Pulpecja" oraz Zofia Czarneckiej za wykonanie utworu Barbary Kosmowskiej "Dziewczynka z parku".
Udostępnij:

Najnowsze

Bannery

 
 

Wideo dnia

Popularne