2019 gmina

  2020-10-14 12:51:23     Janusz Gawroński

W piątek 10 maja 2019 r. o godz.10:00 w Świetlicy MGOK Miastko rozpoczęły się eliminacje gminne 50. Konkursu Recytatorskiego „Ptaki i ptaszki polne”. Konkurs miał swój początek w 1969 roku jako wspólna impreza Wojewódzkiego Domu Kultury w Koszalinie i Powiatowego Domu Kultury w Miastku (dzisiaj MGOK Miastko). W tym roku przypada 50 rocznica recytatorskich zmagań młodych sympatyków poezji polskiej i dlatego serdecznie pozdrawiamy wszystkich tych, którzy kiedykolwiek wzięli udział w pięknej imprezie. Czekamy na Wasze wspomnienia, chętnie je opublikujemy.


W tegorocznych eliminacjach gminnych wzięło 47 uczestników w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało utwory poetyckie polskich autorów, a oceniała ich Komisja Konkursowa w składzie: pani Bernadeta Zwolska – Kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - Filia nr 4 w Miastku, pan Waldemar Zwiewka – Pracownik Biblioteki Publicznej w Miastku i pan Zbigniew Biliński reprezentujący MGOK Miastko.
W kategorii I postanowiono nagrodzić:
1 miejsce Viktoria Szymanowska za prezentację utworu „Rozmawiała gęś z prosięciem” Jana Brzechwy (Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku);
2 miejsce Jakub Młynarz za prezentację utworu „Lis i jaskółka” Jana Brzechwy (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku);
3 miejsce Julia Dzięcioł za prezentację wiersza „Kos” Jana Brzechwy (Szkoła Podstawowa w Świerznie).
Przyznano także dwa wyróżnienia: Weronika Golubska za prezentację wiersza „Jajko” Jana Brzechwy (Szkoła Podstawowa w Świerznie) oraz Marta Łukasiewicz za prezentację wiersza „Samochwała” Jana Brzechwy (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku)
Do finału regionalnego konkursu zakwalifikowano Viktorię Szymanowską, Jakuba Młynarza, Julię Dzięcioł i Weronikę Golubską.
W kategorii II postanowiono nagrodzić:
1 miejsce Zofia Kuras za prezentację wiersza „Mowa ptaków” Juliana Tuwima (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku);
2 miejsce Olga Należyta za interpretację wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima (Świetlica Wałdowo);
3 miejsce Antonina Nowicka za prezentację wiersza „Daktyle” Danuty Wawiłow (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku);
Przyznano także trzy wyróżnienia: Karolina Olszewska za prezentację wiersza „Foka” Jana Brzechwy (Szkoła Podstawowa w Świerznie), Zuzanna Napieraj za prezentację wiersza „Drzewo” Danuty Wawiłow (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku) oraz Magdalena Żmidzińska za interpretację wiersza „Ptasie radio” Juliana Tuwima (Świetlica Kamnica);
Do finału regionalnego konkursu zakwalifikowano Zofię Kuras, Olgę Należytą, Antoninę Nowicką, Karolinę Olszewską, Zuzannę Napieraj i Magdalenę Żmidzińską.
W kategorii III postanowiono nagrodzić:
1 miejsce Oliwia Ćwiklińska za interpretację wiersza „Zielony wiersz” Władysława Broniewskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku);
2 miejsce Karolina Skwierawska za prezentację wiersza „Sprawiedliwość” ks. Jana Twardowskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku);
3 miejsce Sara Szatlak za wykonanie utworu „Poezja” Władysława Broniewskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku);
Do finału regionalnego konkursu zakwalifikowano Oliwię Ćwiklińską, Karolinę Skwierawską i Sarę Szatlak.
Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom, animatorkom kultury i opiekunom za poświęcony czas i olbrzymi wkład pracy w przygotowanie młodych recytatorów. Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu.
Udostępnij:

Najnowsze

Bannery

 
 

Wideo dnia