Wystawa pająków i skorpionów

  2022-02-23 06:49:16     Janusz Gawroński


Zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Bolesława Chrobrego 6B) w Miastku na niesamowitą wystawę żywych pająków i skorpionów Ekspozycja będzie czynna od 15 do 20 marca 2022 r. w godzinach od 10.00 do 18:00
O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce
Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata #Latrodectushasselti– czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika #Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.
Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.
O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce.
Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.
Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.
Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (Płatność kartą lub gotówką).
Ceny biletów:
- normalny: 18 zł
- ulgowy: 12 zł
- wycieczki szkolne: 10 zł
- rodzinny: 50 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
- dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis - nie dotyczy grup zorganizowanych.
Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: telefon: 518 119 169 lub mailowo maciej.kuta@wystawapajakow.pl

Tagi: edukacja   Wyświetleń: 87
Udostępnij: