Nagroda główna dla Tosi

  2022-09-07 09:17:09     Janusz Gawroński


Już po raz siedemnasty japońska Fundacja JAL (JAL FOUNDATION) zorganizowała międzynarodowy konkurs dla dzieci na stworzenie wiersza haiku i towarzyszącej mu ilustracji.
Haiku wywodzi się z Japonii i jest najkrótszą formą poetycką na świecie. W zaledwie kilku wersach można uchwycić szczególną chwilę...
Tematem The 17 th World Childrens Contest (2021–2022 ) są MIASTA.
Miło nam poinformować, że praca ośmioletniej Antosi Zakałużnej reprezentującej w powyższym konkursie Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Miastku (opiekun artystyczny - Marzanna Kowalczyk) - otrzymała nagrodę główną JAL GRAND PRIZE.
Wierszyk i ilustracja Tosi zostaną opublikowane wraz z najlepszymi haiku z całego świata w konkursowej antologii „Haiku by World Children, t.17 ”. (Haiku dzieci świata, t.17).
Gratulujemy i życzymy Tosi wielu twórczych natchnień..., a pani Marzannie Kowalczyk wielkie dzięki za wspaniałą pracę warsztatowo-merytoryczną w zakresie plastyki.
link do Haiku
Otrzymaliśmy informację o tym wydarzeniu:
Szanowni Państwo,
kontaktujemy się w związku z XVII Konkursem Haiku Dzieci Świata 2021-2022.
Z przyjemnością informujemy, że Antonina Zakałużna otrzymała NAGRODĘ GŁÓWNĄ (JAL GRAND PRIZE) w polskiej edycji konkursu plastycznego i poetyckiego The 17th World Children Haiku
Contest zorganizowanego przez JAL Foundation we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
SERDECZNIE GRATULUJEMY! :)
Łączę pozdrowienia i jeszcze raz gratuluję w imieniu Organizatorów i własnym
Wioletta Laskowska-Smoczyńska
Sekretarz Konkursu

Tagi: sztuka   Wyświetleń: 16
Udostępnij:


Praca Tosi Zakałużnej

Najnowsze

Bannery

 
 

Wideo dnia