Konkurs fotograficzny

  2023-01-26 21:06:45     Janusz Gawroński


Prezentujemy nagrodzone w konkursie fotograficznym zdjęcia:
W kategorii wiekowej: szkoła podstawowa:
1 miejsce - za zdjęcie: "Most bytowski" - Paweł Antoszczyszyn
2 miejsce - za zdjęcie: "Pęknięty głaz" - Ksawery Rudnik
3 miejsce - za zdjęcie: "Stary dąb" - Kacper Ostrowski
W kategorii wiekowej: szkoła ponadpodstawowa
1 miejsce - za zdjęcie: "Łowisko karpiowe Barduta (jez. Pana Gocoła )" - Klaudia Zakrzewska
2 miejsce - za zdjęcie: "Leśna ścieżka w Trzcinnie" - Karolina Ziółkowska
3 miejsce - za zdjęcie: "Pomost na jeziorze w Trzcinnie u Sami Swoi" - Oliwia Sumińska
Jury wyróżniło również zdjęcia za szczególne walory artystyczne, historie jakie można z nich czytać, a także za trudność warunków w jakich zostały wykonane dla Zuzanny Jawor za zdjęcia:
"Droga w głąb lasu", "Widok z ambony myśliwskiej przynosi wspaniałe obserwacje", "Zabytkowy pałac w podmiasteckim Trzcinnie"
Zdjęcia te znacząco odbiegają swym poziomem od zdjęć pozostałych uczestników, biorąc pod uwagę kunszt sztuki fotograficznej, dlatego jury postanowiło wyróżnić Zuzannę Jawor przyznając jej nagrodę specjalną.
Konkurs fotograficzny "Ciekawe miejsca wokół Trzcinna", miał na celu pobudzić dzieci i młodzież Trzcinna i okolic, do aktywnego spędzania czasu podczas ferii zimowych.
Do wyjścia z domów i zapoznania się z miejscem swojej macierzy. Miejsca, które według uczestników są najciekawsze, mieli oni zapisać na kliszy lub pamięci aparatu lub smartfona. Ponieważ zależało nam, jako organizatorom konkursu do aktywności, główne kryteria. jakie jury brało pod uwagę podczas wyboru zdjęć, były:
- czas wykonania zdjęcia - w pierwszej kolejności wybierane były zdjęcia, które zostały wykonane od 06 stycznia do 22 stycznia 2023 roku. Dopiero w następnej kolejności brane były pod uwagę zdjęcia z wcześniejszych miesięcy i lat.
- kompozycja zdjęcia
- światło, prześwietlenia, niedoświetlenia
Zdjęcia, które zostały ściągnięte z internetu i przesłane na konkurs, automatycznie zostały odrzucone przez jury.
Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni nie tylko za fotografie jakie wykonali, lecz przede wszystkim, za chęć aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zaangażowanie i zainteresowanie swoją okolicą.
Za udział w konkursie, została nagrodzona również najmłodsza uczestniczka: Hanna Łyczak.
Organizatorzy konkursu dziękują sponsorom i darczyńcom za wsparcie tej inicjatywy, przez przekazanie gadżetów i nagród. Dzięki czemu, za udział mogliśmy podziękować wszystkim uczestnikom, przekazując im pamiątkowe upominki.
Wszystkie zdjęcia, które zostały nadesłane na konkurs i mają odpowiednią jakość, zostaną wydrukowane w formacie A4 lub większym, zalaminowane i rozwieszone w Trzcinnie.

Tagi: sztuka   Wyświetleń: 112
Udostępnij:

Najnowsze

Bannery

 
 

Wideo dnia

Popularne